Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem II. Podzimní sraz Teraporadny a přátel teraristiky 2013.

II. Podzimní sraz Teraporadny a přátel teraristiky 2013.

Vážení přátelé, návštěvníci teraporadny, kamarádi,
dovolujeme si vás pozvat na další sraz teraporadny, který se již po druhé uskuteční v libereckém kraji, přímo na hranicích třech států, v rekreačním areálu zatopeného lomu Kristýna u Hrádku nad Nisou o víkendu 30.8.-1.9.2013. index.html
Ubytování bude zařízeno v chatkách a společenské místnosti, ve které proběhnou i přednášky.

Stejně jako minulý rok chceme nechat srazu opět volnější průběh, bez velkých zásahů pořadatelů .

Předpokládaný program:
Pátek - v odpoledních až večerních hodinách příjezd všech účastníků.
Ubytování, rozdělení chatek, zabrání postelí ve společné místnosti.
Seznámení a nezávazný pokec mezi návštěvníky srazu.
Posezení u ohně, popíjení, opékání kvalitních uzenin apod.
Neexistuje žádné omezení, takže tento program se může volně přesunout do dalšího dne...

Sobota - Pozvolné probouzení z komatů
Během dne volná zábava, sportovní aktivity. Individuální výlety po okolí. Například na blízký hrad Grabštejn.Třeba to už letos opravdu vyjde.
http://grabstejn.mikroregion.info/pages/home/index .aspx
Kdo bude chtít, může si udělat výlet do nedaleké němeké Žitavy atd.
V odpoledních až večerních hodinách pečení vepřových kýt, přednášky a po nich zase volná zábava u ohně, v areálu nebo kdekoliv jinde .

Neděle - Odevzdání chatek
Dopíjení zbytků
rozloučení a odjezd domů.

Program samozřejmě může být na základě vašich podnětů téměř libovolně upraven.

V ceně 800Kč/osoba je zahrnuto ubytování v chatkách, točené pivo a základní nealkoholické nápoje, pečené maso, buřty a klobásy. Možná i nějaké to kulinářské překvapení buď přímo od pořadatelů a nebo některých návštěvníků.
Budeme samozřejmě velmi rádi, pokud přivezete i něco ze zdrojů vlastních, jako třeba chilli papričky z vlastní zahrádky a produkty z nich, tvrdý alkohol apod.
Na základě odezvy z minulého ročníku tentokrát zajistíme dvě pípy pro točení piva. Piva opět budou dva druhy a to Svijany 11° a Kocour (druh dle momentální nabídky pivovaru).Pivovar Varnsdorf.
Přihlásit se můžete na e-mailech Reinhardblue@gmail.com a grottau@email.cz nebo pomocí SZ.
Konečný termín přihlášek je 25.8.2013. V opravdu velice vyjímečných případech je možnost přihlásit se i déle s placením na místě.
Zároveň s přihláškou vás prosíme o zaslání celé částky (800 kč) na uvedené číslo účtu 198464889/0600
Do zprávy pro příjemce prosím napište "Sraz TP a své jméno (nick)
Prosíme v přihlášce vždy uveďte, kolik Vás bude a kolik posílate. Děkujeme.
Rádi uvítáme i lidi, kteří se nepohybují na TP. Takže si s sebou můžete vzít svou drahou polovičku nebo kamaráda.

Pokud by měl někdo zájem vystoupit se zajímavou přednáškou budeme jen rádi. Přednášející má účast, stejně jako loni, zdarma.
S sebou si vezměte spacáky, půllitry, dobrou náladu a kdo bude chtít, může si vzít i své čtyřnohé psí potvory .

Těšíme se na setkání s vámi a příjemně strávený víkend
Cejna a Radar

Tady je zatím predbezny seznam lidu:

Aktualizace
1. Cejna
2. Radar
3. Aurifer- prednaska
4. J.Lauermann
5. Danio
6. Kraken
7. Anicka42
8. Soldiery???
9. MarFish???
10.Zeluco
11.Strastav
12.Michal.
13.Viper- přednáška
14.Reza
15.Macrops
16.Lachesis
17.Raddei-Stehovackej valec
18.Blacklame
19.Danio 0.1
20.Bogushak- prednaska
21.Blackflame 0.1
22.Anakonda
23.Tomáš Vích
24.Bandor???
25. Tomas-Frost ???

loading...

To sice nelze, ale Ty budes chybet. Průšvih byl v tom, ze jsme blbci (bylo nas vic) věřili ze Hamm je 7.9 a on je přitom o tyden později.. A toho 7.9. je zas Živá Exotika.. Kde všichni budou potrebovat koupit krmeni, prodat odchovy atd. No neboj,po burze uděláme Zle časy a II. Ročník neoficiálního Winter campu.. ;-)

A já slibuju,že si s tebou budu povídat....Chyb udělá člověk v životě hromadu,ale když si z nich vezme ponaučení....A fakt je ten,že na srazech se stejně neřeší voloviny,ale dááááleko rozumnější věci....Akorát si tak nějak nepamatuju,jaký.....

Hele, na podobných srazech jde TP úplně bokem. Prostě jsou tam lidi se stejným zájmem co si chtějí pokecat o společném koníčku (rozuměj společně se ožrat :-)). Neřeší se kdo je kdo, co kdy kde. Prostě je to tady a teď. Ale jestli tam budeš mít nějaký výlevy, tak věř, že se najde někdo, kdo tě výchovně profackuje.
Stačí se chovat normálně, s úctou k ostatním (minimálně k těm co ještě vnímaj), neplácat hovadiny. Prostě trocha pokory neuškodí. Věřím, že jestli necháš ego doma, tak máš velkou šanci zapadnout.

Blacku - myslim, ze vzduchovka neni dobrej napad :D:D Jako ja bych byl pro, ale tusim, co by se mohlo stat pri nasich nocnich vylevech:D Ale pro basket, nohec, volejbal a vubec jakejkoliv sport jsem urcite pro, ale jako kdovi v jakym budem stavu, si pamatuju lonskej rok jak to vypadalo pres den :D

No, takže abych to shrnul...: Letos se podle avíz bude lít miniálně stejně (ne-li víc) než loni, budou tam zbraně a do toho přijede Raymen... Sakra já snad letos tu dovolenou storunuju, na prachy nasrat a přijedu se na to osobně podívat :-D

Nic proti Tobě Rayi, to myslím upřímně (ne jako Standa Grossů), myslím si, že každý jednou dospěje a proč nedostat druhou šanci ;-)

No tak jsem se probudil a hned se osypal...Volejbal,fotbal...Skvělé,ale v televizy!!!To bychom zrovna mohly uspořádat závody ve shybech a sklapovačkách!!!!Vzduchovka dobrý,málo pohybu.Taky na chatě jednu mám.Akorát doporučuju turnaj v pátek od tří do půl čtvrtý!!!Pak už jen snad pod dohledem sličné zdravotní sestry....Jo a jinak Rokera,Reptiho,a hlavně Magic-chlapci neuražte se-je škoda....

Vzduchovky nebrat. Je to přece jen poslední víkend prázdnin, takže se dá očekávat, že se v areálu v blízkosti naší chaty budou pohybovat ještě jiní lidé. Což vyplynulo i z rozhovoru se šéfem Kristýny. Nechci aby kdokoliv z pořadatelů musel řešit nějakýho návštěvníka postřelenýho vzduchovkou (nebo vysklený okno), přičemž je dosti pravděpodobné, že i pořadatelé budou ve stavu, ve kterém hrozí hodně reálný nebezpečí, že někoho trefí oni sami...:-)

Fakt bych se rád přijel podívat, ale nevím jak to ještě vše bude, u mě je to s časem dost ošemetný, nevím co bude zítra natož za měsíc, zkusím to nějak pořešit, a třeba se stihnu přihlásit. :-)

Btw. strastav je nějaký playboy? že píšete, že radši neberete přítelkyně? :-D Abych kdyžtak neodjížděl sám :-D

Mě zas nepřijde normální chlastat pívo a rum!!!!Mohly jsme si povídat,po večeři si dát společnou modlitbu,a po sobotě strávené v různých polohách jogy si udělat pěkný turnaj ve střelbě vzduchovkou....Poté by se slečny společně se mnou přesunuly do chatky číslo jedna a chlapci by se pochodovým krokem za zpěvu budovatelských písní přesunuli ke svým domovům....Hezké,milé,příjemné....Ještě bych to udělal ve vegetariánském stylu,k pití pramenitá voda z místních luh a hájí,no a zážitek na celý život....Už slyším remcaly,tak pro ty dopředu navrhuju bobříka mlčení!!Třídenního!!!:-):-)

Ja bych nic takovyho naopak neriskoval. Jeste do toho luky a noze....:-) .
Sice jsme vetsinou dospeli lide, ale v kombinaci s alkoholem se muze stat cokoliv. A jednou spatne hozenej nuz muze kohokoliv zranit a pak nam jedna nepovedena vterina zkazi celej vikend...
Nikomu nic nezakazuju, ani noze ani vzduchovky, ale radeji bych to ponechal na jinou akci. Muzem si nekdy za timto ucelem usporadat nejaky branny cviceni :-), s tim problem nemam.

Neboj,věřím,že též přijdeš s nějakým špekem.....A jen tak na okraj,mohu si vzít zapalovač,nebo je též považován za nebezpečnou zbran?A ještě mám párátka....Tak doufám,že někdo nebude chtít udělat šermířský turnaj párátky....No,radši je nechám doma...

docela rád bych se v brzkém organizpovaném kruhu TP objevil, ale nejsem si jist, jestli to mohu slíbit a předem poslaným poplatkem účast zaručit..., přednášku nosím u sebe nějakou vždy... stejně jako domácí kořalku (nyní mirabelkovica/špendlíkovice z minulého roku), všechny jedaře i gekonáře (např. kolegu žahadláře píítra od hradce) bych vyděl moc rád, ale i jiné - kor svobodné mladé kočky, a kor dyž je to z varnsdorfu za rohem a ještě se bude točit místní crazy cat..., jen ten termín, jako vždy pan nemilosrdný

Vzhledem k tomu, ze to mas kousek, da se vyuzit to, ze bude stacit potvrdit ucast na posledni chvili a zaplatit na miste. Pokud budes mit prednasku pripravenou, tak se te vlastne ani to placeni netyka :-) .
System last minute byl stejne vynalezen jen kvuli cechum :-) a jelikoz my jsme s radarem pokrokove smyslejici zpatecnici, tak ho mame zavedenej taky...:-):-)

tak po burze v Liberci jsem ještě skeptičtější vůči srazu na Kristýně a při tom první ročník byl super,tak co je s vámi?????!!!!!????Druhý ročník musí být za velké účasti.....Tak kde to vázne???Cejno zaktualizuj prosím skutečné účastníky.Nějak jsme zapomněli na burze na peníze,ale dodám,neboj.

První omáčka už je v lahvičkách. Mám 18 ks. Myslím, že se hodně povedla. Použité suroviny jsou jedinečné. Žádná taková doposud neexistuje. Je to moje receptura z mojí hlavy. Snad bude chutnat. Ještě udělám dvě další omáčky. Na srazu bude velká ochutnávka. Těšte se. :-)

Teď jsem ochutnal studenou ze skleničky. A fakt se těš. Chutná mi to tak, že zvažuji se tomu začít věnovat nějak vážněji. Mně to i docela dost překvapilo. Strašně drahé bylo pořízení surovin. To byla raketa. Ale ten výsledek... Každopádně beru jednu na víkend a nechám to posoudit širší veřejnost... Prostě mi to chutná tak, až je to k zamyšlení...

Trochu jsem zaktualizoval seznam přihlášených.
A přihazuju menší info o probíhajících přípravách.
Přednášející jsou tři (přednášek o něco víc), nechci předbíhat, ale určitě je se na co těšit...
Pivo: Objednanej je Kocour Haka NZ. Je to 15°, takže masakr. No a pro řidiče či abstinenty je samozřejmě připrevena i 11° Svijany. Když se nic neposere, budou slibovaný dvě pípy.
Ošéfovaná je samozřejmě i nějaká ta kořalka...
Jídlo: Kejty jsou objednaný, stačí v pátek vyzvednout.
špekáčky a klobásy s vysokým podílem masa na pátek budou samozřejmě taky
měla by být i vynikající thajská polévka
a do toho všeho Blackovo nově vyrobený omáčky. Tipuju, že ty se potáhnou celým víkendem, jako taková červená nit...
I když se nám (pořadatelům) to vysloveně příčí, bude samozřejmě zajištěný i nějaký to nealko :-).
Káva, čaj, červený a bílý čůčo...

Vypadá to, že by ani počasí nemuselo bejt nejhorší.

Kdyby se ještě někdo náhodou rozhodl jet, není problém. Stačí dát vědět sem nebo na FB a zaplatí na místě...
Osobně už se dost těším na příjemně strávenej vejkend.
Kdyby někdo měl nějakej dotaz, připomínku, tak neváhejte a napište to :-).

já sem bohužel na pracovním setkání, kde být musím, takže původně inzerovanou možnost přítomnosti musím stornovat.., trochu mě to mrzí, na známé jedařské xichty jsem se velice těšil, věřím, že se s nimi mimo burzu potkám někde na mele organizované KKT... nejblíž to smrdí Pryskem
moc si to užijte a řádně nakrmte rybky v přehradě kocourem od nás z Vanďáku...

zdarec tak už jsem v republice,výlet do moskvy jsem ve zdraví přežil,akorát asi ve středu jedu do polska a nevím co chybí za věci,což se zjistí až zítra ,a tím pádem se uvidí jestli budu muset o víkendu do práce,akorát jestli někdo nepojede přes brno aby mě kdyžtak vzal nebo jestli někdo bude chtít jet tak vezmu dědečka na výlet ale sám ho asi neuživím doufám žeseto zítra nějak rozsekne zatím zdarec prdi::)

Takze Lache a Kráken dorazí.. Veci jsou nakoupene, Vioer připraví Thai polivku na sobotu, bude jeste jedno jídlo navíc, takze kdo neodjede hned rano v nedeli, muze. jeste poobedvat, kdyz to nesezerem v noci.. Budou dva druhy piv na dvou pipach zároveň.. Kocour a Svijany.. Takze se mate na co těšit.. :-)

Na všechny se tesime..

Cejna a Radar

Velký dík oběma organizátorům i všem zůčastněným za příjemný, pohodový víkend, super akce a skvělý pokec s fajn lidma. A taky díky Rézce a Viperovi za vynikající jídla a Blackovi za pálivé omáčky :-)

JInak Kajsa děkuje všem, co jí drželi palce, dnešní operaci přežila :-)

Ja taky diky vsem, bylo to super a jestli budete dale chtit, tak si prejte dalsi rocnik. :-)
Specialni diky Rezce,Danovi a Polovidicovi, kteri byli nepsani spoluirganizatori a pomohli nam vellmi mnoho.. Zaslouzi velky dik :-)

Diky tez vsem prednasejicim, bylo to opet obohacujici a tentokrat jsem dal vsechny prednasky. :-D

Takze treba zas za rok a mozna I driv po nejake burze ve Zlych casech,, ;-)

Howg !

Fajn, ze to Kajsa dala, ta byla prinosem zas pro vlka :-) A jeste si zaslouzi uzit zivota. :-)

Já taky díky všem, víkend jsem si maximálně užil;-):-). Na příští rok, pokud se zadaří, bych si zkusil připravit už oficiálně nějakou přednášku o životě Medvěda mrdníka (Portabitque copulatio), pokud tedy ovšem během včerejška neuhynul zatím jediný objevený kus..

aneb můj oblíbený úryvek z divadelní hry Járy Cimrmana..

Svěrák: Děkuji za přednesenou zprávu. Má k tomu profesor Weigel nějakou připomínku? Nemá. Nebo vyvodil jste z toho pro svou další práci nějaký závěr?

Weigel: Ano, já jsem to celé pozorně vyslechl a vyvodil jsem z toho ten závěr, že bude-li ještě někdy příležitost a budu požádán o nějakou další rekonstrukci, že se vám na to vyseru.

Svěrák: Já se omlouvám…Pan profesor je zřejmě v afektu… Nevím, jestli je to nejvhodnější reakce na dobře míněnou kritiku, ale i tak děkuji Profesoru Weiglovi za jeho závazek

:-D:-D:-D