Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poranění drápu chelicery u sklípkana...

Včera se mé Brachypelmě vagans povedl husarský kousek, když se zasekla drápem chelicery v dírce perforovaného pásku ve stropním větrání terária tak, že se nemohla vyprostit (co za ekvilibristiku tomu předcházelo, netuším). Nakonec jsem jí musel pomoct dřevěnou tyčkou, kterou jsem dráp "zamáčknul" zpátky do terárka. Docela jsem se bál, abych jí ho nezlomil, nebo třeba úplně nevylomil. A protože jsem nikdy o takovémto poranění pavouka nečetl, ani neslyšel, tak se chci zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost, třeba u těch veselejších druhů, jako je Pterinochilus nebo Stromatopelma, kteří si sem tam rádi kousnou do pinzety, nebo peanu. Jak moc je to u sklípkana závažné poranění a jestli se po něm v klidu dožije dalšího svleku a nového drápu. Kořist určitě uloví bez potíží jen jedním klepítkem, ale pak, při zpracování přeci jen chelicery trošku pracují "proti sobě", byť ne tak, jako u modernějších pavouků, tak jestli nemá takto handicapovaný pavouk problémy s příjmem potravy atd. Za všechny poznatky předem děkuju.

Mě to občas dělá G.rosea, že se zakusuje klepítkama do větračky. Proč to dělá netušim, ale dělává to. Taky jsem ji párkrát zastrkávala zpátky, když mi přišlo že už tam je dlouho, ale nikdy se při tom nezranila. Ona ta klepítka jsou dost pevná i celkem pružná.