Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rosnička včelí, přidání dalších zabiček do terária

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem :)

Před rokem jsem "zdědila" rosničku včelí. Jednu žabku v akváriu, která by jinak skončila kdo ví jak. Začala jsem se o tuto problematiku zajímat, zařídila odpovídající prostředí a podle poměrně dost hlasitého kvákání usoudila, že mám dospělého samce.

A teď bych se chtěla zeptat. Můžu mu dokoupit společnost? Myslím, že mi malé žabky mohl zranit. Mohu tedy koupit malé žabky, nechat je vyrůst a přidat je k tomuto veteránovi? Nebudou se dva samci navzájem štvát (jako to bývá u většiny zvířat), popřípadě nebude jednu/dvě samice nahánět k smrti?

No prostě jak byste postupovali vy, kdybyste byly ve stejné situaci jako já a chtěli žabek víc.

Plánuji kupovat jiné terárium než je nyní nevyhovující akvárium, takže velikost terária je neomezená.

Děkuji moc za zodpovězení mých dotazů.

obrázek:

bwcq2qruf

loading...

Malý žabky k dospělé nedávejte, sežerou, co se hejbe a co se do nich vejde. Pořiďte si spoň tak dvě až tři, nechte je vyrůst v jiném teráriu a doufejte, že vám to s pohlavím vyjde, u malých žab to zkrátka nepoznáte a je to vždycky tak trochu sázka do loterie.

Děkuji, tuto odpověď jsem očekávala. Bojím se, že pohlaví netrefím (taková moje celoživotní smůla) a dospělejší žabky u nás na burze nejsou. Zeptám se tam však příště, jestli by nebylo možno dospělejší žabky sehnat.

Podle vás by byly k samci nejlepší třeba dvě samice? Trošku mám strach, že když přidám k tomuto samci, který má 5+ let terárko pro sebe jiného samce budou se okusovat. :)

Dospělé rosničky moc k vidění nejsou. Navíc to pohlaví není tak úplně jednoduché poznat a kdoví, co by vám prodali - samičky jsou pochopitelně žádanější. Kupte dvě mláďata, třeba vám to vyjde. A když ne, samci se nesežerou, bude to jen trochu hlasitější.