Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium a vhodny had do nej..

Jaký had by se hodil do terária o rozměrech 150cm délka a výška 50cm..a zdali by bylo možné tam dát i krajtu tmavou..děkuji.
Změna předmětu, původně: Terarium + hlad (Radar14)

Šířka tak cca 50cm..hroznýš se mi líbí, ale naskytla se mi možnost mláděte Krajty Tmavé a co já vím, tyto hadi nejsou moc akční tak by to mohlo stačit, vzhledem k tomu ale co jsem četla o rozměrech v dospělosti tak je to asi opravdu malé.

nějak akčnější není žadnej zmíněnej had. Ale tmavka je přece jen obrovská v dospělosti, musíte myslet nato jestli takové monstrum uživíte dostatečný přísun králíků nebo něčeho podobného většího.
Já být vámi tak bych si sehnal hroznýše, takové ty křížence seženete velice dobře a velice levně. A pokud teprve začínáte s teraristikou tak není lepší volba než hrozna do zmíněného terária :)

tam ale nejde o nějakou převýchovu jako o to, že se hadovi prostě uměle prohodí den a noc- dělá se to třeba v nocturnáriích v zoologických zahradách, aby noční zvířata viděli i návštěvníci. V noci se zvířatům silně svítí, což jim imituje den a přez den naopak mají zhasnuto a zatemníno, což jim evokuje noc. Po čase si na to zvířata zvyknou a aktivují ve dne a spí v noci. Ale v běžném terarijním chovu je to uplně zbytečná záležitost, ono ani ne každý by chtěl mít v noci v obýváku nebo v ložnici svítící terárka a přez den tmu.

Co se týče krmení, tak běžnější nenáročné druhy ikdyž jsou noční, tak obvykle vezmou kořist i ve dne nebo kdykoliv, když se jim tam hodí. Ono ani u těch nočních to není o tom, že by se k nim muselo v noci vstávat, většina druhů stejně nejvíce aktivuje krátce po setmění, takže se krmí prostě večer po zhasnutí světel, vůbec to nemusí být přímo v noci.

jInak záleží na tom, co od toho hada čekáš, pokud chceš nějaký více aktivní druh, který bude jezdit po terárku, tak to hroznýšovci zrovna moc nejsou, škrtiči (tedy hroznýši, krajty) tak nějak obecně. Aktivnější jsou některé denní užovky, třeba rybožravé Nerodie nebo Thamnophisky, které se poměrně dost pohybují po ubikaci. Ale většinou taky dost koušou.