Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzovka - potrebuje kazdodeni pozornost? - terarko z OSB?

Ahoj :) konečně sem si chtěl splnit svůj sen... MIT doma hada :P ... našel sem si uzovku červenou ale.... jde o to ze jsem na intru :( a doma se mi o to asi těžko někdo postará :/ vadí ji to hodně ? Když se ji bude člověk věnovat pak vždycky víkendy ? Světlo By bylo automaticky a voda a krmeni by bylo doplňovány o víkendu... srasne moc už po něm Toužim od malička :(

A ještě otazecka... vadilo by kdyby bylo tararko převážně z OSB desek ? Jen třeba přední CAtS ze skla by byla.

Děkuji mnohokrát. Kuba

OSB na stavbu terárka je vhodné. Užovka ale není mazlíček, jako morčátko, takže pozornost rozhodně nevyžaduje, spíš naopak. Hadi se nechovají, jako savci a nevyžadují kontakt s protějškem, pokud nejde o páření. S člověkem už vůbec ne. Viděl jste někdy, aby se spolu mazlili dva hadi? Nepolidšťujte plazy, je třeba si uvědomit, že uvažují naprosto jinak, než savci...

Jak už napsala Réza výše...hadovi to naopak myslím prospěje, když bude mít svůj klid. Není to chiwawa, nebo jinej miláček trhlejch blondýnek na mazlení. ;-) Když mu dáš světlo (pomocí časovače) a vlhko (pomocí automatické rosičky nebo třeba rodiče sem tam narosí) a o víkendeh mu dáš třeba potravu, tak si myslím, že to bude v pořádku. Určitě bych se toho nebál.
OSB desky jsou určitě vhodné na tohle terárium. Sám mám 2 doma a dalších pár jsem vyrobil na zakázku. Všechny stěny z desky a předek ze šoupacích skleněných dvířek. Dá se použít i lamino deska, aby to vypadalo více jako nábytek. Mrkni na stránku v mém podpisu pro inspiraci a když tak se ozvi, když bys potřeboval radu. ;-)

a vlhko (pomocí automatické rosičky nebo třeba rodiče sem tam narosí)

Zrovna u guttek bych tohle vubec neresil. Ja je rosim opravdu jen sporadicky. Vic se mi osvedcila uzavrena krabicka plna neustale vlhkeho raseliniku/mechu do ktere si had muze zalezt kdyz potrebuje zvysit vlhkost.Ve zbyvajici casti teraria mam pokojovou vlhkost vzduchu.