Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadí želvám konzumace některých nejedovatých rostlin?

Zdravíčko,
moje ževluna nejspíš ráda pije heřmánek, protože když ji občas preventivně v něm koupu, strká hlavu pod hladinu a polyká. Může jí to uškodit? Osobně myslím, že nemůže, ale radši se ptám. Jinak je něco, co želva vyloženě z kytek nesmí? Všimla jsem si teda, že naší kromě heřmánku jedou taky kopřivy. Jinak jí ryby.

Přírodní prevence proti zánětu na kůži je držet zvíře v čisté ubikaci s čistou vodou a adekvátním vybavením. Takže žádné máchání v heřmánku a podobné blbiny, ono to sice želvě asi uplně neublíží, ale je to pro ni zbytečný stres. Co se týče zkrmování nejedovatých rostlin, tak pokud ty rostliny nejsou jedovaté a žere je, tak jí samozřejmě neublíží. Akorát s těmi bylinkami (což je i heřmánek) opatrně, všeho moc škodí. A krom ryb jí dávej i jinou potravu, třeba žížaly, šneky atd...