Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parazit?

Našla jsem ve výkalech želvy (elegans), které jsou trochu průjmovité světlehnědé barvy, něco jako asi milimetr velké červíky, nejspíš červené barvy. Nepohybují se, ale je jich celkem fakt hodně. Na toaleťáku vypadají někteří červeně a jiní už až černě. Co to může být a co proti tomu prosím? Náš vet říká, že je u želvy normální, že má parazity, ale tohle mi teda normální nepřijde.

Poslete nebo doneste vzorek na rozbor (jestli jste z Prahy, tak klidne ke mne na parazitologii PrF UK), jestli je to milimetr velke a nehybe se to, tak to vubec nemusi byt nic parazitickeho. To tu ale bez mikroskopu nevyresime. Kazdopadne je dobre vedet co v sobe zvire ma, at uz se to v posledku nejak resi nebo ne. Ostatne, pokud nakonec o parazita opravdu jde, je stejne nezbytne vedet co je zac, aby se mohlo spravne zasahnout lecbou.