Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Syčení - nespokojenost?

Zdravíčko, když had usykává, je to znak nespokojenosti? Dva roky žádný problém, nyní - chci ji nabrat na ruku, usykává, koupání - usykává.
Běžně sežere i šest myší, teď jen dvě. Podmínky jsou stále stejné, žádná změna.
Trochu mě to děsí, byl to takový mazel a teď usykává i jako kdyby hrozil.

Odmala ráda lezla do vody, horko neměla (konzultováno s teraristy)... já ji nekoupala, byla jsem na dovče a mámu prostě napadlo ji vykoupat, prý syčela. Dneska si ji jdu po té dovče pochovat (ano, vím, že had není mazlík, ale nikdy jí to nevadilo), a jaksi syčí.

Jak jste již poznamenala...had není mazlíček. Už se to tu píše asi 1000x. Pokud syčí, tak se jí určitě něco nelíbí. Jen tak had nesyčí. Nechte ji v klidu a pokud to přetrvá, tak bych to řešil. Had potřebuje svůj klid. ;-)
PS: To koupání bych taky určitě nepřeháněl. Má mít misku v terárku a pokud bude chtít, tak se vykoupe sama. Ale násilně ji koupat? To není pes nebo králík. ;-)

Nezdá se mi... začal sykat až při tom koupání, ale je fakt, že asi měsíc zpátky po mě bezdůvodně vyjel. Nedokážu najít důvod, teplota stejná - teď jsou žárovky vypnuté, při těch vedrech (nemůže mu být horko?), podestýlka, voa, všechno stejné.