Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s housenkou lišaje kyprejového?

Dobrý den,
prosím o radu, co s housenkou, kterou si dcera přivezla z prázdnin. Podařilo se mi ji podle informací na netu identifikovat jako lišaje kyprejového, pro jistotu přikládám fotku, ale moc informací o tomto motýlovi jsem nenašla. Jakým způsobem by se dala odchovat, aby mohla dcera pozorovat přeměnu v kuklu a později motýla. Zahradu máme dost suchou a jestli jsem to dobře pochopila, potřebuje spíš vlhčí prostředí, tak bychom potřebovali radu, jakým způsobem vytvořit slušné podmínky pro to, abychom housenku neumořili, čím krmit teď, případně i později motýla, i když toho bychom rádi vypustili. O chovu hmyzu nevíme opravdu vůbec nic. Děkuji

Já sem o tom měl kdysi knížku a tam bylo, že se tam normálně housenka dala do nějaké větší zavařovací sklenice udělaly se jí tam dírky na vzduch a dali větvičky a tráva.A pak by se to třeba vlhčilo rozprašovačem.Ovšem toto je můj hrubý odhad a moc se v tom nevyznám ale takhle mě to napadlo ale to bude asi chtít se zeptat zkušenějších držím palce :-).Když tak tu je vlákno podobného typu: http://tera.poradna.net/q/view/44787-mury-a-motyli -jak-na-chov-lisaje-smrtihlava

Dobrý den
Asi už bude pozdě ,ale stačí 3l zavařovačka cca 10cm substrátu písek s rašelinou nebo liglocelem poměr 1:1 pár větviček a nějakou tu hostitelskou rostlinku pár lístku,ale jestli jste jí nešly jak si to čmáruje po zahradě tak už hledala místo na kuklení takže teď už bude kukla.Nemusíte ani rosit jen substrát ať je vlhčí.Kukla bude asi přezimovat.
Hostitelské rostliny:
Hlavně různé druhy svízelů (Galium sp.), vrbka úzkolistá (Chamaenerion angustifolium), vrbovky (Epilobium sp.) a kyprej (Lythrum sp.). Méně často pak také na netýkavce (Impatiens sp.) nebo na vinné révě (Vitis sp.).