Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epicrates cenchria zvracení

V sobotu jsem krmila cca 2 měsíční mládě dvěma myšma(podle rady chovatele). Dnes pořád polehával ve vodě až potravu vyzvracel. S hadem se před, při ani po jídle nijak nemanipulovalo, žárovku má 25w, teplota cca 25, pod žárovkou kolem 32. Podklad byla rašelina, nyní po vyčištění terária na doporučení známého hobliny. Ráno zašedlá kůže jak kdyby měl před svlekem, ale po zvracení zase normální barva. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Je u mě už po druhém krmení, ale zatím ani žádný trus. První potravu přijal normálně i strávil.

A není možné, že ho něco vystresovalo? Před plánovaným krmením jsem měla svoji cenchrii na ukázku ve školce, to pak byla šavle.... :(
Přemýšlím nad tou teplotou. Já mám v terku od 25-35st, a na každé stránce a pomalu i v každé knížce se dočtu jinou teplotu. Tak fakt nevím.
A rosit denně, jak jsem se zde nedávno dozvěděla, prý není nutné, stačí jendou za pár dní a mít po ruce krabičku s rašeliníkem.

Zřejmě je ve stresu... přece jen je to mimino:) Pokud jste krmila hned první den a dneska znovu, tak třeba mu to prostě nesedlo. Navíc, je opravdu možné, že je před svlekem, a někdy hadi zvracejí právě, když se před svlekem nažerou.
Nechte ho pár dní v klidu odpočívat, ať má nějaký úkryt a vysokou vrstvu substrátu, rád se zahrabává. Cenchrie jako mláďata někdy koušou, ale brzy se uklidní.

Krmila sem ho týden po tom co jsem ho měla doma jelikož byl od chovatelky nakrmen. Předtím bezproblémový a teď je vážně věčně naštvanej, kdykoliv projdu kolem tak syčí když konečně vyleze ven se alespoň napít. No uvidíme. Možná to je opravdu tim, že je před svlekem nebo brzy bude.

Takže on to vyhodil v pondělí poprvé a dnes znovu? To si ho během těch pár dní znovu krmila? Nejlepší způsob jak hada oddělat. Po vyzvrácení ho máš nechat klidně i deset dní v klidu, aby se srovnal. Potom zkusit něco menšího než obvykle.

Nechte ho teď úplně v klidu aspoň 14 dní, v optimálních podmínkách a s úkrytem, kam se může celý schovat, tím úplně v klidu myslím, že na něj nebudete vůbec sahat, a pak ho zkuste nakrmit třeba malou myškou, a pak ho zase nechte v klidu alespoň týden. Pokud vyzvrací i tu, pak tu máme vážnější problém, a je třeba vyhledat veterináře specialistu na plazy(!). Normální veterinář toho moc nepozná, pokud had není už nad hrobem, a pak ho většinou vařením z vody(antibiotika, odčervování, pochybné vitaminové injekce) jen dodělá.
Nemáte teď v teráriu moc horko? To cenchrie moc nemusí, a příliš vysoké teploty u hadů obecně často způsobují potíže s trávením.
To, že po zvracení víc pije, bych pokládal za normální, člověk se zvracením taky dehydruje a ztrácí minerály.

Ale říct o hadovi, kterej blije sliz a další den exne, že je uplně zdravej, to je prostě trochu divný.

To jo teda, ale nevím jestli je to dobrý VET na plazy, nemám s ním zkušenosti a nic jsem na něho neslyšel.

Jancanew: termostat jste asi nepoužívala na držení teplot v tom horku že?

Ale říct o hadovi, kterej blije sliz a další den exne, že je uplně zdravej, to je prostě trochu divný.

Tak určitě existuje i nějaká zpráva z toho vyšetření. Já na tý veterině nebyl a ty, předpokládám, taky ne. Takže se musíme řídit jen tím co je psáno. Interpretace, toho co řekl vet, můžou bejt různý...

Tak to je mazec.... toho "odborníka" bych chtěla vidět, to snad není možný:( Jančo, je mi to líto.

Ať nezakládám nové vlákno... po těch letech fakt blbej dotaz, ale jaká teplota je pro cenchrie ideální? Na netu píšou i 25-35, po žárovkou 40, Jancanew uvádí max. 32, Kocián v knize uvádí 21-28, výhřev 22... a jsem dost zmatená. Díky.