Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blaptica dubia: větrání a vytápění

Dobrý den,
chtěl bych doma chovat Blaptica dubia. Poměrně jsem o nich dost načetl, ale všude píšou trochu něco jiného, a tak by se chtěl zeptat kde je nejlepší jim udělat vytápění ( na výku, pod terárkem nebo někde na boku ) ? A jak to je s větráním ? Bojím se abych ho neudělal moc velké a zbytečně pak moc netopil. Kde a jak velké by asi bylo nejlepší ?

Zdravím, ohledně toho topení tak je nejlepší udělat vespodu, topným kabelem/folií lepší je folie ale zas je dražší. Ale uplně nejlepší je dát bednu s nimi na terárium pokud je možnost. Potom přebytečné teplo sálající od terária krásně využijete, Větrání v bedně stačí nahoře velké cca jako pulka horní plochy. Určitě udělat takové bedny dvě,jednu jen na množení a v druhé bedně mít šváby na krmení. Aby jste do bedny nelezl každej den a netřepal od tama šváby na krmení to by se potom vůbec nemnožili.
Ohledně množství neporadím nevím kolik toho spořádají

Jen je potřeba pak čekat pár měsíců než se kolonie rozjede no......

Dobry den,mohl by me nekdo poradit jak tridit tyto svabi videl jsem neco jako sitku s dirama
ale nikde jsem nezjistil jak velke je vrtat diky

Ja mam pod svabi topny kabel 25W pripevneny na polystyrenu a zatim pohoda samozrejme vse hlida termostat
Pod druhym boxem mam jen 15W ale take to staci na krasnych 28-29 stupnu
Jinak take zacinam a zatim me teda kazdej den min.dva-ctyri vrknou a netusim proc

Vytápění dna je fajn, jen bych moc nedoporučovala vytápět ho celé, ale jen tu část, na které leží proložky. Druhou stranu, na které mají krmení, nevytápím. Ovoce a zelenina se potom tak rychle nekazí a nevypařuje se z ní (ani z aqua gelu) tolik vody, která potom ráda kondenzuje v okolí a láká všemožné breberky včetně roztočů.

Jinak používám stejný aqua gel, jako midloch a nemám s ním žádné problémy...pokud na něm švábi nevytvoří vrstvu odpadu, nepáchne. Hotový skladuji v těch velkých tubusech od krmení pro rybičky (dobře se z toho vybírá) a v pokojové teplotě se mu nikdy nic nestalo. Trvanlivostí si jistá nejsem, obvykle je celý obsah tubusu do měsíce pryč...