Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřátá želva - poradíte?

Omlouvám se, že zakládám další vlákno, ale celkem panikařím. Poradíte mi prosím? Myslím, že se naše želva přehřála. Máme želvu nádhernou, jak už ti, co mi tady radili, vědí. Nechala jsem ji na slunci, aby se slunila, ale asi moc dlouho, nedošlo mi, že to sem tak praží, sluním v bytě na koberci. Želvina tam ležela a vypadala, že spí jako vždy, ale pak jsem ji chtěla odnést a všimla si, že je hadrová a teče jí hodně hlenu z nosu. Totálně jsem zpanikřila a volala veta, aby mi poradil, ten mě ale dost odbyl jako "co bych jako chtěla, aby mi řekl". Tak jsem popadla ručník, namočila do studený vody a omotala krunýř, abych srazila teplotu. Pak mě napadlo vzít vodu pokojové teploty a pomalu želvu ponořit. Přišlo mi, že nemůže dýchat přes ten hlen, tak jsem čapla odsávačku a snažila se dostat to pryč. Želva na mě sotva reagovala a oči měla pootevřené jen na škvírky. Po nějaké době odsávání a profukování už vypadá o něco líp, sedí v mělké vodě pokojové teploty, má hlavku ponořenou pod hladinou a občas vykoukne a jakoby "chrchne" nebo "bublavě vyfoukne vzduch na plné plíce", myslím, že se snaží to dovykašlat. Můžu jí ještě nějak pomoct? Připravuju další nálož vody pokojové teploty. Vím, že jsem udělala hovadinu, když jsem neuhlídala teplotu na slunci, ale prosím, poraďte mi.

Můžete mi prosím někdo poradit? Prohledávám tady starší vlákna, ale nic co teď dělat nemůžu najít. Želva by spala, mám ji v mělké vodě pokojové teploty, jestli sípe nevím, protože i syčí. Našla jsem jen, že má mít klid, chladno a vlhko. Je tady kolem 24 stupňů, je ve vodě a ve vedlejší místnosti. Můžu ještě něco dělat? Mám jet na RTG kvůli plicím, nebo na nějaké jiné vyšetření?