Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě želvy a venkovní výběh

Dobrý den,
Před několika dny jsme si pořídili mládě želvy stepní staré asi 14 dní a zajímalo by mě, jestli ho můžu dát do venkovního výběhu nebo jestli ho raději mít v terárku? Venku už není nijak extra teplo a stejně bych ho asi musela zanedlouho dát opět dovnitř. A zase mu nechci rozházet rytmus, když si navíc u nás teprve zvyká.

Díky za rady.

loading...

14-ti denní želvu v žádném případě ven.

Nevím, jak jste dospěl k tak striktnímu NE.
Umístění prcka, by se mělo odvíjet od toho, KDE byl umístěn u chovatele !Využití současných pěkných dní
by zdraví mláděte jen prospělo.

V teráriu by želva měla strávit minimálně rok
Blbost, rovněž nechápu, proč by příští jaro nemohlo jít ven trvale. Jen podotýkám, že do výběhu přiměřeně "velkého" (spíš venku umístěný želvý stůl, cca 1,5 x 1m) a ze shora ochráněného před predátory.

Jinak koupě "druhé" stepky k větší (nevíte pohlaví?) je dost sázka do loterie. Společný chov může fungovat
jen když se "trefíte" do dvou samic. 2,0 a 1,1 společně fungovat NEBUDE !

Myslíte si, že 14-ti denní prcek je připravený na venkovní výběh? Že ho chovatel odinkuboval a nedal pod zdroj tebla a UVB? A že je teď zvyklí na určitý režim? Já osobně bych to tedy neudělal, ale jak myslíte.
Ten rok jsem moźná přehnal, ale myslím si i nadále, že se želva má na venkovní výběh dostatečně připravit.