Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je tohle za pavouka?

Dobrý den,

právě jsem přišel domů, když jsem u výtahu v paneláku nalezl na dveřích pavouka... byl velký asi jako dlaň dospělého muže (bez prstů) .... když jsem se vrátil, tak už tam nebyl...bojím se, že vleze do bytu. Je jedovatý?

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak- ash3/1236921_407257359378639_1543127307_n.jpg

Děkuji předem za odpovědi

U nas sa nazyva pokutnik južny,krasny naprosto neškodny,napadny pavuk,samci s nohami dosahuju 6-8cm,samičky 10-12cm,obavy pred kusnutim su odovodnene jedine v pripade alergikov,pre bežneho,zdraveho človeka nepredstavuje žiadny problem,snad len šok z jeho pomerne velkych rozmerov na naše pomery.....