Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heterometrus

Zdravím, potřeboval bych radu ohledně chovu Veleštíra trnitého (Heterometrus spinifer). V mém teráriu došlo k přemnožení roztočů a štír má všude na sobě vajíčka :-( Nevíte prosím někdo jak se jich můžu zbavit, aniž bych ohrozil štíra?
Také mi heterometrus dost ztloustl. Nejsem si jist, jestli jsem ho překrmil nebo něco jiného. Mláďata by čekat neměl (je to ale samice), protože nepřišel do kontaktu s jiným štírem. Také mě napadlo, jestli to nemůže být nějaké onemocnění, které způsobuje nafukování... Nenapadá prosím někoho něco?
Díky, Mech

zdravím.
takže základ často čistit ubikaci a odstraňovat zbytky.
Ze štíra jemné smést jemný štětečkem co pujde.
Taky co nejdřív odstranit svlečku po svlečení. Starší štíry většinou pokud jsou v rozumné míře neohrozí, ale můžou mu ucpat stigmata.
Je to problém, který je prakticky bez úplného řešení. Dřív nebo později se stejně něco zavleče na krmném hmyzu, substrátu atd. Takže základ je je držet v rozumné míře.
V zahraničí jdou sehnat draví roztoči, kteří se živí těmito parazitickými a bez potravy pak uhynou. U nás jsem je neviděl.