Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrava D.typus

Zdravím všechny kolegy a kolegyně, chtěl jsem se zeptat jestli někdo neznáte zaručeny fígl, jak přimět boomy jíst. Mám je doma cca 1 měsíc a vyzkoušel jsem toho již fůru a bez úspěchu.

Děkuji za každou radu nebo nápad.

Martin

takže přináším reference, asi se začalo blýskat na lepší časy holka se již chytla :-) samec už je po svleku takže během tohoto týdne jej taky otestuju jestli má apetit :-)

vypadá to, že se potřebovali jen rozkoukat než se chytnou.... :-) holka začíná mít tendence k nenažranosti :-D

takže super :-) ještě jednou děkuji všem za rady a Milanovi za super zvířata!

Tak fajn. A co si vzali nakonec ? Oni se vzdy chytnou, pokud nemají skrytej problem. Jen se musi zkoušet, pac boomove jsou ne primo potravní specialisti, ale spis potravní individualisti. Kazdej preferuje skoro jiny druh kořistí. Nekdo ma rad jen hlodavce, nekdo ptaky i hlodavce, nekdo jen ptaky-zejména starší samice, chameleona mi neodmítl jeste ani jeden Boom :-) Super zvířátka a chystame skupinu 1.4 tak snad to dame..

ahoj promin že odpovídám až ted vůbec jsem si příspěvku nevšimnul :-)

no chytli se na andulkách korelkách a nějacích papušcích(snad nějací alexandrové) ve foglech se moc nevyznám :-D ted si vzali i zebry...

Chtěl jsem se tě zeptat stal se mi takový problém holka chytila nějaký amok a cvakla kluka do krku :-/ myslíš že to rozchodí nebo zkape?

Jo ptáci... Hlavne ze uz vis co berou..

No amoky oni mívají. Mě se taky pokousali víckrát a vážněji to vypadalo jednou, ale samec to dal. Je treba dávat bacha a hlídat, zvirata na krmeni obcas i oddělovat, podle situace. Mamby si taky snazi brat kořist, ale neni to takova divočina, co svedou boomove. To jsou opravdu hovada, kdyz je to popadne. Lezi spolu v chumlu na větvích, roztomilé čumi a pak tam hodis kořist a je mela a po lasce. :-D
UvidIs, ale krk by dat měl, pokud ho samice nedržela moc dlouho. Pokud byla uz nazrana, sance se zvyšují. Sleduj to. Vic delat stejne nemůžeš, krom vyčištění rány..

tak minutku ho držela než jsem stihl vzít vercajk a zasáhnout ....

právě že peklo nebylo to vůbec u krmení žrali včera prostě leželi na větvi a ona chytla rapla a cvakla hod krku z ničeho nic seděl jsem u kompu a najednou slyším že se třepe tera tak se jdu kouknout a drží ho za krk...prostě jsem to nějak nechápal....

No tady čím rychleji tim lepe. Byl mi doporučen ocet, ze funguje skvěle. Já je riztrhaval rukama, slo o cas.

Aha, tak to se mi nestalo.. U mě vzdy jen při krmeni. Čiste teoreticky,pokud bys mel tu holku skutečně gravidni, tak by mohla byt nervózní.. Jinak holt zkrat, co se muze či nemusí opakovat..

Krom toho octa fuguje dobře i ústní voda Listerine.

Ono toho je víc, co funguje..skoro všechno, co má výrazný pach jako je Fernet, TeaTree oil, čistý líh, ten Listerine...já používám ten ocet proto, že na rozdíl po použití těch ostatních pak zvířata po rozpojení dál žerou, ikdyž ho dostala do huby. Prostě jim nezkazí chuť.

jako dezinfikovat bych mu to vydezinfikoval ale přijde mi že není co nevidím na něm stopy po pokousání, takže nevím kde :-/

asi tomu nechám volnej průběh... do kdy by bylo po něm zhruba, nevím jak jejich jed funguje přímo na ně, aspon nějaký odhad?

ted jsem si všiml že je to možná tím že jde do svleku, tak možná je nervní i z toho...nevím zažil jsem to poprvé, celkem jsem čuměl.

I kdyz maj chameleony hodně radi, tak účinnost jedu neni zadna hitparáda na plazy a ani na mysi nic extra oproti ptakum, kde je to uplne jinde. Ale kdyby byl otravenej tak uz to poznas.. Muj samec kterej to schytal, tak vysel hlavou dolu a slintal. Trvalo to minimalne tyden a myslel jsem, ze o nej přijdu. Dalsi cca tyden byl "zpomalenej" ale lepšílo se to. Nástup po kousanci (roztrženi), prisel asi hodinu az dve po incidentu.zalezi na vice faktorech, kolik toho vcera pustila holka do fogla, jak moc ho trefila zubama a jak moc zvejkala, ale uz by se to s velkou pravděpodobnosti projevilo, tak to vidím optimisticky..