Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosvícení terária

Ahoj

dělám terárko pro varana z osb desek. 110 šířka 100 hloubka a 60 výška. Na prosvícení bych chtěl dát něco na přední stěnu nahoru aby to prosvítilo prostor a neoslňovalo to. Zdroje tepla atd. už mám namyšlené ale nevím čím konkrétně to prosvítit aby to vypadalo pěkně. Bude tam dost umělých rostlin tak bych chtěl aby zelená vynikla. Nahoře může být 10-15cm deska aby se za to světlo schovalo. Díkec

Speciální na těch zářivkách je hlavně jejich cena :-D:-D
Taky mi akvária i terária s živými rostlinami jela nejlíp na obyčejných zářivkách v hodnotách desetikorun ;-) a zrovna na prosvětlení terária bez živých rostlin je "podlinka" nejlepší ;-) už i kvůli tomu že má nějakej reflektor a je za pár korun..

Což je další věc, to máš recht. obvykle jsou omezené délkou a watáží, takže ne do všech ubikací se šiknou. U těch podlinek je výběr délek atd daleko pestřejší.

joo a ještě, ty origo patice na ně časem zestárnou a buď se připečou na ještě novou zářivku, takže se to pak stejně musí vyhodit komplet, nebo se rozpadnou. Nedávno jsem se s tím u jedné ubikace po exovi, kde je měl pěkně vztekala.