Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodni želva přestala žrat

Zdravím,
mám od konce července vodní želvu v zahradnim jezirku 500liru.Pred tim byla zelva u jinych lidi doma v malem akva. Co přešly ty velky hice, želva přestala žrat. Je aktivní, sluni se , plave si, jen nezere. Je mozny ze jsem to zpusobila vymenou vody v jezirku, i kdyz jsem dodala i teplou, prece jenom byla voda studenejsi nez ta prvni. Ptala jsem si jinde a bylo mi doporuceno dat do jezirka topitko, nebo dat zelvu domu a mit vodu 27C. Coz se mi moc nezda, ja jsem chtela zelvu co muze byt venku ,,bez udrzby,, proto mam velkou nadhernou.
Mylsite ze se zelva uz pripravuja na zimovani? Mam to nechat byt? diky radcum i neradcum za rady

Mno Šárko, moje trojka baští normálně (dnes 6 šneků zahradních + skákavku myšice - tu ukořistil kluk "pražák" útulák). Jinak topítko nepotřebovali nikdy, jsou venku do soustavného zamrzání jezírka. Pak jdou s troškou vody (z jezírka) rovnou do sklepa...tu vodu jim pak za cca 14 dní vyměním, kdyby se ještě některá vyprázdnila, tu měněnou vodu nechám napřed venku, aby měla jen pár stupňů. Vodu pak měním dle stupně "zaneřádění" při kontrole stavu (vážením). Tak max. 2x za zimování.
Žrát mi přestávají tak v 1/2 října (dle počasí), v září je docela futruju, alespoň 2x dostanou i holata.
Takže proč zrovna ta tvoje teď nežere netuším. "Zimou" to určitě nebude. Čím krmíš ?

Nabizim pstruha, zizaly, zkusila jsem hovezi srdce. Nic. No ale vcera jsem nasla v jezirku napul sezranou nmalou jesterku. Dnes mame v planu upytlacit v mistim potucku male rybicky( holka to umi, vzdycky jsem se zlobila kdyz to pritahla domu) Pred tim zrala i cerveny komari larvy. Ted at nabidnu cokoli tak to proste nechce. Vypada futr stejne, jako kdyz jsem ji fotila na ty fotky na rajce.

A to krmíš mimo ve škopku, či jen z ruky nebo jak? Mě ač doma berou bez obav z ruky, tak venku "zdivočí" a z ruky si vezmou, jen když mají opravdu velkej hlad. Já jim to tam do jezírka normálně nahážu a pak jen pozoruju, jak se "vaří" voda. :-)
Krmím ob den střídmě, pak cca po 3 dnech půstu je "naperu" rybama a dva dny na to vyměním vodu, páč ji maj
zaneřáděnou.

krmeni pinzetou
to by mohlo být ono :-)

Myslis ze ty rybky z potoka muzou byt dobrej napad,?
určitě, jestli budou pro ni moc velké, tak ji vždy napřed zab
ani ryba si nesaslouží být živá chycená želvou třá v ocasní partii a "rozdrápaná" předníma nohama

Kdyz hodim kousky ryb do jezirka, je z toho pak hroznej humac.

nemůžeš u želv čekat bez filtru "křišťálovou" studánku

Takze jak? Ja ji jsem ochotna krmit pizetou, ale ona to nechce. Nechce ani kdyz necham kousky ryb v jezirku. co mam teda delat?
Kristalova studanka mi neschazi
co to je moc velka? Kolik cm? Myslim ze holka nalovi neco velikosti pavich ocek. Myslim ze tak malou rybku je schopna zelva lapnout celou najednou ne?
Zveracovy zelvy, tereky, mnohem mensi, basti cvrcky. Na jedno chramstnuti.

Takze jak? Ja ji jsem ochotna krmit pizetou, ale ona to nechce

nezklamalas :-(
nekrm ji pinzetou, hoď ji do jezírka 2 mrtvý cca do max 10 cm rybky a nech to na ní...
ty dá klidně najednou bez "drápání" větší naporcuj na cca 5 - 7 cm kousky,široký cca 3 cm, ty do sebe nasouká
taky sama a voda se tak nezaprasí :-)