Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Druh štíra v ČR

Zdravím,
Dneska jsem doma našel malého štíra - byl za lištou podél stěny. Nevěřil jsem vlastním očím - nevěděl jsem, ž v této lokalitě něco takového žije :-) Nevíte, co by to mohlo být za druh? Alespoň název, zbytek si dohledám na internetu, rád bych mu zařídil terárko (pssst! :-D) ;-) Jak říkám, našel jsem ho po demontáži lišty na stěně, lokalita Benešovsko, Střední Čechy ;-)Přikládám i 2 forogeafie, ale jsou hrozně rozmazané a naprosto nic nevypovídající - je to jen asi 1,5cm dlouhý štírek focený mobilním telefonem ;-) Ale stejně u nás asi moc druhů žít nebude...

Tak pan Kovařík identifikoval štíra jako druh Euscorpius tergestinus, je to mládě, kterému chybí jeden svlek do dospělosti. Je to v Chorvatsku relativně běžný druh, takže jsem si ho asi přivezl z dovolené. Tuto možnost jsem ani nezvažoval, protože v Chorvatsku jsem byl v létě 2011... Prý u nás nejspíš absolvoval jeden či dva svleky. Tak záhada vyřešena ;-)