Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3D pozadie do terária

Zdravím, chystám sa spraviť 3D pozadie do terária pre agami bradaté, ale mám pár otázok ohľadom výroby:

1. Ako upevniť pozadie o terárium? Nalepiť duvilax lepidlom, či poznáte iné spôsoby?
2. Po vyformovaní pozadia mám naniesť "kléber" - stavené lepidlo, ktoré spevní pozadie, alebo mám rovno naniesť duvilax lepidlo a začať nanášať piesok?
3. Aké je najlepšie lepidlo, s ktorým budem lepiť piesok? Čítala som, že disperzné lepidlo Duvilax, alebo lepidlo na papier značky Herkules..
4. Mám lepidlo zriediť s vodou, či nie? A ako mám naniesť piesok na pozadie? Čítala som o dvoch možnostiach, 1. naniesť lepidlo a sypať piesok, následne nechať vyschnúť a hotovo.... 2. nasypať piesok do lepidla a nanášať tak so štetcom na pozadie (osobne sa mi to viac pozdáva, len mám obavy, či sa niečo nestane s lepidlom keď tam dám piesok)

Ešte na záver otázka, mám terárium z OSB dosiek s rozmermi 127x62x90 (DxŠxV), aký hrubý polystyrén odporúčate, aby sa mi to nerozpadlo? Rozmýšľala som na zadnú stenu dať cca 5cm hrubý a na bočné cca 3cm. Stačí to, či treba viac?

Skúšali ste niekto nanášať lepidlo na pozadie spôsobom, že si dáte piesok do lepidla a nanášate to spolu šťetcom? Čítala som o tom zatiaľ len v jednom návode a neviem ako to funguje, resp. či bude vôbec vidno piesok, či ho lepidlo neprekryje...

Lepidlo mám kúpené Duvilax BD-20
Piesok - Exo Terra Desert Sand

Pozadie momentálne schne od klébru (stavebné lepidlo), je z polystyrénu a PU peny a keďže mám terárko veľkých rozmerov a je dosť ťažké nemôžem ho dať naležato, preto hľadám iný spôsob na nanesenie piesku na pozadie..

[p1060346.jpg]