Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá - povlak na oku

Dobrý den , koupil jsem si želvičku zelenavou , všiml jsem si toho až doma ,jsem zacinajici chovatel a tak se chci zeptat jak mam lecit, ma jedno oko otevrene a tom druhem ma jakoby takovy povlak na nem a má videt jen kousíček očíčka nic víc.
Změna předmětu, původně: Želvička zelenavá (Aurifer)

Buďto to může být,že se mu tam dostalo něco ze substrátu, nebo se mohlo o něco škrábnout, třá i sourozenec...? Mělo by stačit párkrát mu ho prokápnout opthalmoseptonexem. Alespoň 3 x denně, cca 5 dnů. Pokud to nepomůže - pak nasadit mastičku.(Ta má ale nevýhodu, že se na ni kdeco nalepí...tudíž nastoupí hygi terko)
Dejte vědět, za pár dnů zda kapky zabraly...
PS. jinak nevím jak máte nastudovaný správný chov, tak jen pro jistotu si pročtěte
http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potreby-zelv---.h tml
a pak
Zakladni-potrava.html