Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá

Zdravim můžete poradit...
Mám velké terarium asi 1m a výška je 40cm
akorad mě želvička chodí blízko skla furt na se na něj lepí boucha krunýřem o sklo a chodí pořad sem a tam a takhle porad po terarku poradíte ??? mám to vybavené dost dobře akorad mám jen 1 lampičku ktera sviti a to je obyč 40w a svití jen na kámen. Takto vypada mé terárium dyžtak poradtě čím to může být , žere mi normálně.

No dobře děkuji za odpověd,
Jen jsem začatečník mám jí 2 dny , ona pořad chodí u toho skla , ale i občas normalne usne pod světlem třeba na 10min. a pak zase chodí jsem neklidnej no když nevim co chce a nevim jak jí pomoct.Potřebuju na někoho kontakt aby mi občas poradil nikdo moc nechce prý že nemam želvičku od něj , já ji kupoval pres nějakýho chlapka co rozvazel více zvířat a nejsme v kontaktu kdo by byl schopnej mi dat skype nebo i facebook dyztak se mi ozvěte děkuji moc :-D

Jen prostě vam chci říct že jsem začátečník a bojim se takýchto věcech. protože nevim co chce .

mám to vybavené dost dobře akorad mám jen 1 lampičku ktera sviti a to je obyč 40w a svití jen na kámen.

Nějak nemůžu poznat co tam má za substrát ? Jak hodláte řešit UVB ? V čem spí ? Léčíte už to oko?
Ty odkazy jste si evidentně neprostudoval, nebo nepochopil. :-(

Jen ve zkratce zásady chovu
1)dostatečná vlhkost prostředí
(v noci cca 8 hod ve 100% vlhku)
musí spát celá zahrabaná v mokrém substrátu (venku "pod širákem" to obstará rosa)

2) správné teploty
pod zdrojem doma + 35 - 40
v terku UVB, venku slunce (na "provozní" teplotu se vyhřeje od slunce, i když okolní teplota je
cca 15°, musí ale svítit - karapax funguje jako "solární panel")
v chladné části stačí pokojovka i míň, čím větší noční poklesy tím lepší
3) správný poměr Ca/P v potravě a dostatek vitamínu A a D3
o potravě máte vše v odkazu

opravdu v zájmu vaší želvy si to pečlivě nastudujte a hlavně to DODRŽUJTE

1)dostatečná vlhkost prostředí
(v noci cca 8 hod ve 100% vlhku)
musí spát celá zahrabaná v mokrém substrátu (venku "pod širákem" to obstará rosa)

nejlíp by bylo narýpat venku travní drny, do jednoho rohu dát prosáté MOKRÉ hobliny a tam ji vždy na noc zahrábnout...(cca hod po vypnutí světla)

když to neuděláš, je za pár dnů vysušená a máš vystaráno...