Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Štěňata a vše kolem nich - co všechno je potřeba?

Dobrý den,
vím, že to sem úplně nepatří, ale byla mi tato poradna doporučena jako jedna z nejlepších, tak se snad nikdo nebude zlobit.
Naší fence Terezce (oříšek), se narodilo šest štěňátek. Otec neznámí, zaběhla se nám a už to bylo...

K věci, jsou to naše první štěňátka, tudíž nevíme co je pro ně nejlepší. Ráda bych se tedy zeptala, v kolika týdnech je nejlepší je odebrat od matky. Na internetu se informace liší, někteří říkají v sedmi týdnech, jiní zase až v deseti týdnech. Dále jak je to s očkováním? Vůbec s tím nemám zkušenosti, kdy se co očkuje? Prý je to nějak na více etap nevím.

Děkuji, Tereza.

Dobrý den , taky se nám letos narodilo pár štěňátek , prvně jsme odčervovali matku při kojení, prckové dostali první očkování a odčervení okolo 6-7 týdne, druhé očkování (asi za tři týdny po tom prvním většinou už zařizuje budoucí majitel) a dávali jsme je pryč v 8 týdnech
taky to chce prckům dodávat dost vápníků a určitě potom koupit nějaké kvalitní granulky pro štěňata :-)

Tohle je docela hazard se štěndama, první odčervení se musí provést ve věku +- 14 dní a to odčerovaví pastou určenou přímo pro štěňata (nehubí parazity), v měsíci už standrardní odčervovadlem (ten už parazity zahubí, ale jen červy) a dále pak ideálně každých 14dní až do věku kolem 3měsíců. Pak ideálně tak do půl roka 1x za měsíc. Očkování v 6, 9 a 12 týdnech. Intervaly je potřeba dodržet (standardně 3-4týdny). Jinak se nevytvoří dostatek protilátek. Vzetklinu raději zvlášť a klidně až v půl roce, rozhodně není dobré ji dávat ve 12 týdnech s posledním kombi očkováním.