Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka amurská

Dobrý den, chtěl bych začít s teraristikou (hadem) A tak jsem se tak díval po netu a zalíbila se mi úžovka amurská.
Chtěl bych se tedy zeptat v pár bodech:
1) Jak velké terárium je potřeba (Nejlépe rozměry)
2) Jaké zařízení terária.
3) Čím krmit
4) Kde koupit (Burza atd.)

Děkuju moc.
Změna předmětu, původně: Úžovka amurská (krokodýl)

Jako odpovídající terárium pro dospělý kus bych volil 120x60x60 DxVxH.
Podklad rašelinu míchanou s pískem 1:1. Silnější větve,miska na vodu(větší) a nějaké kusy kůry na úkryty. K vyhřátí postačí 25w žárovka,nebo topný kabel napojený na termostat.
Krmení dle velikosti hada. (holata,skákavky,myši,kuřátka,křečci,křivé vousatky a podobně)
Ideálně koupit od chovatele u něj nebo na burze.Je pár inzercí kde se dají najít odchovy od slušných kolegů.

Více strejda google a zadat Elaphe schrenki(schrencki)

Zrovna uzovka amurska mi neprijde jako had vhodny pro zacatecniky, i kdyz se spravnym pristupf a s vedomostma se da zvladnout. A zda se, ze ty vedomosti tu nejsou, kdyz napisete ve slove uzovka dlouhy u, a spolecne s uplnyma zakladama se ptatd, kde se da koupit... Ctete, studujte, pripravte terarko, pak shanejte hada. Na burzach urcite bude, zas tak neobvykly druh hada to neni...