Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kudlanka a ootéka

Snad nejsem slepá a nezakládám to tu znovu. Mám asi 1/2 roku kudlanku Sphodromantis sp. ghana (sameček mi už umřel) a zrovna mi začala dělat ootéku v teráriu. Nikdy nebyla se samečkem spářená. Je tato ootéka plná neoplozených vajíček? Ještě se tu taky někdo zmiňoval, že poté samičky brzy umírají, že je to jakás takás poslední "záchrana" rodu. Mám tedy očekávat, že mi brzy umře? Děkuji za odpověďi.

Pokud nikdy nebyla napářená samečkem, je ootéka skutečně neoplozená, tady si asi rozumíme. (A na partenogenezi u kudlanek bych nesázel, i když ji občas někdo traduje.) Nevím, jestli samičky Sphodromantis sp. umírají po první ootéce, mě kladly cca. tři, ale to byly oplozené. Ale v dospělosti nežily o moc déle než půl roku. Jsou to potvůrky relativně krátkověké, s tím se musí počítat.