Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarium ze skříně

Ahoj,

rád bych Vás poprosil o radu.

Rád bych z obývákové skříně vyrobil terárko pro jednu agamu vousatou. Rozměr je 86x86x45 (délka x výška x hloubka)

Z důvodu menší hloubky nemám v plánu dělat 3D stěnu. Potřebuji ušetřit každý cm. Budou tam dvě patra pospojovaná větvemi ( bývalé poličky, které rozřežu a udělám z nich stupínky tak, aby horní světla dosvítili až na dno).

Jde mi především o to, jak zpracovat vnitřek. Nejlepší řešení mi přijde to, že bych to celé vylepil linem v barvě písku. Dno bude podložené sklem a na to opět lino. Větrání 2 kruhové otvory dole z boku a dva ve 2/3 výšky. Potom od vršku bude cca 10cm větrání po celé délce skříně.

Osvětlení jsem si říkal, že bych udělal pomocí LED pásků (místo zářivky). Poté jedná žárovka na vytápění a UVB světlo.

Jakékoliv připomínky a rady vřele uvítám.
Děkuji

Tak kde začít... :-)

1. Většinou tyto staré skříně nejsou moc vhodné. Proto se nedoporučují. Třeba díky místu...
2. 45 mm na šířku není zase až tak málo, aby tam nešlo 3D pozadí vyrobit.
3. Právě naopak bych vytvořil co nejčlenitější pozadí, aby agama měla kde lézt a odpočívat. Může tak využít terárium více.
4. Asi jsem nepochopil ony 2 patra. Možná by neuškodila fotka.
5. Vylepit linem asi nebude moc hezké a agama toho určitě moc nevyužije. 3D pozadí ať už jakékoliv bude asi lepší.
6. Na větrání pozor. Nevím, zda tyto otvory budou stačit.
7. LED osvětlení se nedoporučuje. V tomto ohledu by spíše lépe poradil uživatel MadMike. Jen z paměti vysvětlím, že světlo z LED nemá správný odstín. Pokud jsem to správně pochopil. V tom se asi nechám opravit.