Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov mláďat v krabičkách

Chci se jenom pro zajímavost možná trochu hloupě zeptat-viděl jsem na fotkách, ale i na vlastní oči, že se mláďata užovek ze začátku chovají v krabičkách či malých boxících- jak to funguje? Větrání se zabezpečí dírkama na víku, ale co třeba teplota nebo dokonce teplotní gradient? díky:)

Funguje, kdyz se to udela dobre. Dirky je lepsi udelat i z boku po obvodu. Do krabicky se da miska s vodou, nejakej ukryt. Vytapeni se resi bud postavenim krabicek na teraria, topnou deskou nebo kabelem umistenym pod casti krabicky. Umistenim krabicek do vytapenyho racku, atd. Proste podle moznosti kazdyho chovatele a nebo podle toho co se mu osvedcilo a vyhovuje mu to. A zviratum taky, samo.

pokud máš více mládat tak jeto téměř nutnost,dírky se dělají většinou z boku aby se krabičky daly dávat na sebe,já je mám ve větších boxech které jsou vytápěné kabelem,,když máš více mládat-teoreticky už jedna snůška může být i25-30 ks tak si je skus nasypat do jednoho třebaže velkého terárka,problémy s hygienou,krmením, zlatý kabičky