Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zopar otazok ohladom teraria a osvetlenia

Ahojte, nedavno som postavil leguanovi nove terarium a teraz by som mu chcel upravit osvetlenie. Rozmer terarka je š/v/h 180/120/60
doteraz tam mal jednu vyhrevnu halogenku a jednu trubicu, bohuzial neviem uz presne aku, donedavna mi svietilo do izby vecinu dna slnko a on sa rad vyhrieval pod oknom ale teraz nanom vidim ze je nekludny, a myslim ze je to tym ze nema dostatok uv ziarenia. Ked uz to idem robit tak by som to chcel co najlepsie spravit. Chcel by som tam dat dvoje lampy, jednu vyhrevnu a druhu UV, najlepsie keby nepotrebovali predradnik. Od vas by som chcel poradit co by bolo najvhodnejsie pre take terarko(vid foto).

druha vec ze by som chcel spravit zadnu stenu aby vypadala ako kamenna, neviem ale presne z coho sa to robi, videl som tu na fore rozne fotky ako si to tu vela ludi robilo,
pouzili ste polistyren a nato dali aky material? nejaku stierku alebo sadru? a cim to natret aby to nebolo pre leguana nebezpecne?

pripadne ak mate nejake vycitky k tomu terarku tak povedzte, uvedomujem si ze neni zrovna idealne (na fotke je iba jedna umela rastlina ale teraz uz ich tam ma viac), chcel by som to upravit aby to bolo prenho co najidealnejsie

dakujem za kazde rady

Pro legoše by byla ideální výška 180cm, nešlo by to otočit? Pak by se ti tam i lépe dávalo osvětlení a i legoušovi by lépe vyhovovalo, nakonec je to stromový ještěr. Opravdu je terko málo hluboké a ještě mu ubrat cca 10cm na pozadí? Jak píše Johny, nejlépe tapetu a nebo jsem viděla pozadí z PVC na podlahy.