Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kanibalizmus u laboratorních myší

ahoj, omlouvám se že zase vkládám dotaz, ale odpověď tu nikde nenacházím. Mám v pokoji 4 myši na chov a ty jsou oki, mamka má myši na krmení, byli původně v plastovém boxu, ale špatně to odvětrávalo a požírali se, tak jsem je přesunula do klece, zbyli 2 samiáe a stejně jsem teď po týdnu našla 1 sežranou, nevíte čím by to mohlo být, že se vždy zabijí?

To může bejt více věcma. Nevhodnou potravou, nedostatkem vody. Taky může bejt jedna z myší trochu svině a ten kanibalismus se jí zalíbil. Pak taková většinou zbyde jako poslední. Nezbejvá než to všechno zkrmit a založit si novou skupinu.
Čím krmíte?

Vodu mají v napáječce pořád a krmení také stále kontroluji. Skupina se mění každou chvíli a vždy je to to samé. Mám tam nějakou směs pro myši, občas dostanou piškot, néjakou zeleninu a ovoce, už sem jim začla míchat do žrádla i kočičí granule, ale stejně to nepomohlo

Nechodím k myším každý den (mají velké napaječky a dost žrádla) a tohle mi dělají, když si třeba převrátí napáječku a dojde jim voda. Není třeba napáječka ucpaná, nebo zarezlá kulička v ní, nebo co já vím? Pokud myši měníš a problém je stejný musí to být v něčem jiném než v myších. Nebo nejsou to myši nemocné, které prostě umřou a ostatní se přiživí?