Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úhyn myší

Ahoj. Mám dotaz ohledně nevysvětlitelného úhynu myší. Jeden den myš vypadá normálně...pak najednou začne být zchoulená, nežere, nepije, nehýbe se a většinou do dvou dnů uhyne. Někdy se objeví hrb. Také jsem si všimla, že mají asi průjem, protože jsou u konečníku špinavý. Jindy se to nestávalo. Stále stejné krmení, vždy dostatek vody. Každý den najdu jednu nebo dvě. Nevíte čím to může být??

Pokud máš jen pár myšek, lepší je hned zkrmit ev. po omráčení zamrazit, vydesinfikovat chovné nádoby a koupit z ověřeného zdroje nové myši. Jestli máš větší chov a větší ztráty, nejlepší bude obětovat pár stokorun a nechat provézt u 2-3ks pitvu s kultivací.

tohle u myší většinou dělají kokcidie. Může na to vykapat celý chov...co přesně to je bys zjistila z pitvy, jak už psal Carlos. Většinou se ale vyplatí chov zlikvidovat, vše důkladně vydesinfikovat a založit znova, než se pokoušet zvířata léčit...

Měl bych taky otázku.. zajímalo by mě, jestli jde nějakým "normálním" způsobem vysvětlit proč myši požírají vlastní mláďata i při dostatku potravy, vody a dalších potřeb.. stalo se mi to jen v jedné bedně.. Vím, že je nejlepší celé bednu zrušit a nasadit nové myšky, ale zajíma mě spíš ten důvod.. Děkuji za odpověď..

Často mi to udělali třeba prvorodičky. A hlavně se jim tam do toho nesmí drbat čerstvě pár dní po porodu, se vždy u prvorodiček bojim i nasypat krmení. Taky je dobrý jim tam dát nějaké noviny, nebo udělat nějaký domeček. At mají co nejvetší soukromí. Taky je možný, že je daná myška není uplně v pořádku a porodí mrtvé mladé ty potom vždy sežere.