Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chameleon nežere pomoc

Dobrý den mam 1 měsíc starého samce chameleona a nechce mi jíst cvrčky o velikosti 5mm. nevidim ani žádne bobky aby udělal byl bych klidnější proto sem píšu. cvrčci jsou obalený ve vápníku má je teměř pod nosem kouká na ně ale už si tam nezajde.rosim 2x dene rano a kvečeru než jde spát.
je chovan pod UV kompaktní zařivkou 5.0 na svícení 2 linearní zařivky sylvanie activa a výhřev 60W bodová žarovka v tera je cca 25°C pod výhřevem naprvní větvi 35°C tera ma na boku větraní jak dole tak i nahoře a pulka stropu je otevřena jen pod sítkou

Tohle nejspíš nevyřeší tvůj problém, ale přesto:
Terárium je moc velké na takového prcka.
Zaplň terárium větvemi. Mám skvělé zkušenosti s větvemi z ořešáku a vrby.

Chameleony jsem vždy po koupi dal do menší ubikace - 70x35x35, pardály jsem měl 50x30x30 nebo v samla krabici... Jakmile se rozežrali a povyrostli, dal jsem je do "dospělého" terária.

tera si udělal menší on leze jenom v horní časti a tam má i krmítko dolu neleze jak je malí tak se asi bojí jinak i sama potrava chodí nahoru cvrček vyleze postěne a leze si po stropu jednou ho i pronásledoval cvrčka a hravě ho snědl ale pak zničeho nic přestal jíst ještě včera lezl spokojeně po tera a dnes ráno jen seděl na větývce kde spal celou noc a odpoledne si přelezl

Hele jestli ti jde o to,ze moc neleze a jen cumi na vetvi,tak to je ale u chameleonu normalni chovani,oni toho moc nenasportujou. Ze je cernej,muze bejt proste stresem-mam jednoho hrozne bojacnyho samce a kdyz byl mapej,tal kdykoli v jsem ho sla krmit/rosit,tak celej uplne zcernal,zalezl na zem za kvetinac,a tam pak takhle kempoval jeste treba hodinu. Reseni je tomu co nejvic uzpusobit terarko, aby mel co nejvetsi pocit "soukromi" (ale porad by si to melo zachovat nejakou prehlednost).
Zes ho mel dat do mensiho terarka je fakt,ale to ten stres muze jeste umocnit,ale nemyslim si,ze by to zpusobilo bliti. To bych spis tipla na nejakej vnitrni problem.