Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimní spánek

Ahoj,
přesunul jsem 4 roční želvy zelenavé z venkovního výběhu domů. 3 želvy jsou aktivní žerou, ale jedna pořád spí? Je možné že chce zimní spánek co bych měl dělat?
Děkuji za odpověď

Všechny želvy byly venku až do prvního týdne září (během tohoto období u nás nepadly žádné mrazíky). Želvy byly přesunuty do domácího terária - želvího stolu, ale chtěl bych je ještě přesunout do většího, které by mělo být tento týden plně hotovo (bál jsem se právě mrazů tak jsem je raději dal domů).
Během této doby bohužel praskla vyhřívací žárovka, druhý den jsem koupil novou, ale celý den nebyly bez vyhřívání.
Žárovku mám na spínací hodiny a bohužel jsem natrefil na sérii, kde po zapnutí praskne to jsem zjistil u druhé. Protože jsem se v tu dobu vracel pozdě z práce a do práce jezdil ještě před zapnutím žárovky, želvy byly další 3 dny bez vyhřání.
Po koupení žárovky od jiného prodejce bylo vše ok. až na jednu želvu která spala.
Nyní je pod výhřevným místem 32°C a v chladném dle denní doby.
Přemýšlel jsem jestli by nepomohla teplá koupel?
Nebo jestli želvu nepřesunout do chladnějšího prostředí?

Ostatní želvy jsou krásně živé a v novém prostředí nejsou déle než měsíc, celé léto byly venku.

Bohužel želvička umřela. Nejhorší je že nevím co jsem udělal špatně, krmení bylo složeno převážně pampelišky (čínské zelí, kopřiva, řebříček aj.) byly doplňkové. Celé léto byly venku. Všechny ostatní jsou naprosto v pořádku.
Před mrazíkama jsem je ušetřil, je pravda že měli sotva rok.
Napadlo mě že jsem neměl dávat výběh pod stromy kde ke konci léta sídlili ptáci a mohlo dojít k přenosu některých parazitů, příští rok jsem chtěl výběh přesunout.
Mohlo také dojít k teplotnímu šoku ale snažil jsem se aby rozptyl teplot byl co nejnižší.
Možná želvička chtěla zimovat.
Strava si myslím byla naprosto OK.