Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dubové listí jako substrát?

Dobrý den, prosím, chtěl bych se zeptat jestli je dubové listí vhodné jako subsrtát pro Hroznýše v poměru tak 1:1 s hoblinami? Jde mi hlavně o to jestli je vhodné si prostě přinést z lesa pytel listí a použít ho nebo ho před tím nějak dezinfikovat ...
Děkuji za odpověď JJL.

Použít ho můžeš, třeba dospodu dát vrstvu hoblin a na to vrstvu listí. Akorát ho před použitím nech pořádně vyschnout v prodyšném pytli, aby z něj vylezly breberky. Má to asi jedinou nevýhodu v tom, že pokud hadi mají třeba roztoče, tak ti se v tomhle substrátu namnoží geometrickou řadou.

Dubove listi pouzivam uz nejaky ten patek. Vse podstatne napsala Auri. Ja jen doplnim - blbe se v tom hledaj exkrementy... Takze to sice hezky vypada, ale taky se to hur udrzuje (pokad nemenis dost velkou cast potencionalne potrisneneho listi, tak se tam usadi hezky smradek z nenalezenych zbytku trusu)... ;-)

blbe se v tom hledaj exkrementy

To je bohužel 1 z mála nevýhod. která je ale vyvážená snadnou dostupností a levností tohoto substrátu- při potřísnění prostě vyměnit a dát nový :-) Já listí nebo listovku používám u hodně zvířat, prakticky u všech druhů obývajících lesy. A pokud je substrát zasviněný, tak prostě komplet vykydám a nasypu z pytle nový :-)