Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc při vyhřátí a osvětlení terária

Ahoj, terárium je vysoké 115 cm, dlouhé 120 cm, hluboké 60 cm.
V tera obchodě mi bylo řečeno, že mim stačí jako zdroj UVB Reptile 100 ( 13W) a 60 W žárovka, jenže v teráriu to udělá 22 C.
Poradíte mi prosím, co koupit aby měl legoš v teráriu správnou teplotu a podmínky?
Jsem začátečník. předem děkuji

Především na ohřev je zapotřebí koupit spot(svítí na jedno místo),na výhřevném místě bude nad 35 stupňů, jinak potřebuješ UVB, zaměřené na stejné místo jako výhřevku a obyčejnou zářivku pro dosvětlení celého terária. Když jsem začínala s leguánama měla jsem podobné terárko 110vx100šx65h a toto osvětlení naprosto stačilo. Hlavně musíš pod výhřevku dát větve vodorovně, aby se legovi dobře vyhřívalo.

Ahoj předně jak je velkej nebo jak bude velkej=rozměr tera je pro malého.UVB Reptile 13W -předpokládám compakt-v takovém terku zhola na nic(málo svítí ani uv není žádná sláva).Jaká je okolní teplota těch 22°C máš pod žárovkou?.Pokud to ještě jde za mě řešení=světlo=zářivky 2× př.Sylvania 172+to UV-zářivka stačí 5,0,teplo =halogen PAR38(třeba Osram,Sylvania)+jeden podpůrný(na termostat).Ta 160W je moooc měl bys ho pečeného.Pokud chceš ovšem takovou lampu ber-př.SolarRaptor 50W úplně stačí hřeje a svítí OK.(potřebuje ovšem předřadník).

legoš bude mládě, terárko tak mám na ten 1 rok, rok a půl, pak už samozřejmě koupím velké tak aby měl dostatek prostoru.
ta 13W UVB žárovka mi byla doporučena v tera obchodě, že prý pro legoše dostačující.
mám možnost tam zapojit jen 2 žárovky, tak prosím co bys mi teda doporučil na ten výhřev ?? a pokud by to bylo možné tak bez předřadníku.

:-DNaja asi tak je sic výluka ale dá se snad domluvit;-). při 2 to bude těžká písemná práce:-)V každém případě =kompakt nesvítí bude tam tma-nahradil bych ho zářivkou(trubicová)tř.ReptiGlo5.0 30W-910mm-žárovku musíš odzkoušet záleží na okolní teplotě,terko skleněné,osb atd.bude zapojena ta výhřevná na termostat nebo ne je toho dost,ale domnívám se pokud bude frčet cca.9-10 hod bez termostatu postačí 50W PAR38(velký průměr musí se co největší plochou těla vejít pod zdroj tepla).něco takového.Ale jak píše i pan kolega terashop-poradí i případně sestaví.

jeden chovatel mi řekl ať koupím 60W Osram a hned vedle toho na stejné místo aby svítila ta UVB žárovka co mám, jenže díval jsem se na Osram a 60W se snad už ani nedělá.
Kamarád mi doporučil co má on SunLux 70 W výbojku -> zatím se mi to jeví jako nejlepší varianta.
terárko je skleněné, určitě ho chci mít ochočeného to je jasné