Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starší samec a nové samice bude problém?

Zdravím
mám cca 4 ročního samce gekončíka nočního a minulý týden jsem mu pořídila 2 roční samičky nechala jsem je v odděleném teráriu, kde jsem jim házela krmení měli vodu a úkryty a vše co potřebovaly a teď bych je chtěla dát k němu mám je tam rovnou šupnout nebo jim dávat nějaké "seznamovací" akce?
Děkuji moc za radu

Je to problém - ale z úplně jiného důvodu, než si myslíte. Karanténa by měla být delší než týden. Chce to několik týdnů a u gekončíků bych nechala tak jak tak udělat rozbor trusu. Zrovna gekončíci jsou často nakažení a karanténu bych nepodceňovala, aby Vám pak místo tří gekončíků nezůstalo prázdné terárium.
Až bude po karanténě, tak je buď můžete dát rovnou k samci a přidat nové úkryty pro samice, nebo terárium trochu přestavět a vyměnit substrát a pak je tam dát. Důležité je mít dost úkrytů pro všechny

No, to bych zase netvrdila - posílala jsem jednou do laborky, kde dělaj rozbory trusu u běžných zvířat - a u ještěra byli celkem v háji - takže jde asi o to, kam to posílá ten vet...
Asi bude lepší to poslat rovnou do Státního veterinárního ústavu... Ale za kolik to tam dělaj netuším... (ale cena bude rozhodně menší, než tři noví gekončíci :-D)

Vidiš, já měla za to, že se to posílá do pár laborek, kde si poraděj více méně "se všim", tak to pardon za mystifikaci.
Tak buď zavolej nějakejm vetům v okolí a zkus se poptat, popř. ten SVÚ. Myslim, že nijak extra drahý to tam neude, my za celou pitvu chameleona dali 900, což mi nepřijde tolik, ten rozbor bych tipla na max. pár stovek. Ale to oni ti do telefonu řeknou.

Já si to myslela taky - ale tohle byla běžná laborka, kam posílá vzorky třeba můj kočičí veterinář - je možný, že veteriny se specializací to posílaj jinam. Stálo mě to asi 80Kč, takže to nebyla až taková ztráta.