Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo hermanni hermanni - oplodnění

Dobrý den, potřeboval bych poradit moje želva snáší pravidelně vajíčka a vždy tak ze 6 vajíček jsou oplodněné 2-3 jen, čím to může být špatný samec? Přijde mi to škoda aby ostatní 4 nebyly oplodněné, je to normální? Nikdy se nestalo aby jich bylo oplodněných víc.

loading...

Dobrý den, chov venku, krmení pampelišky,čínské zelí, zimování poloviční zbytek čekání na teplo - v teráriu bojím se je nechat spát tak dlouho. Jedna samice pravidelně snaší je jí 7 let a vždy kolem 5-6 vajec nikdy více jak 2-3 mládata vylíhlé,po rozbití uplynulé doby líhnutí vejce bud zkažené,vyschlé, nebo čisté, jedna snůška ročně, druhá samice ani nesnášela tenhle rok (mám jí prvním rokem je jí 8 let).

Tak já bych viděl problém právě ve zkrácení zimování.
Základem úspěchu je možnost chovat želvy venku. Reagují na měnící se podmínky a roční období a pak "souběh říje" obou pohlaví je OK. Každá želva, ať už 1.0 nebo 0,1 ví, jak se v tom kterém období chovat. Jakmile jim budete do těchto věcí zasahovat neustálým "organizováním" života,(třeba přenášením, zkracováním zimování)celý rytmus rozhodíte a problémy pak jsou nabíledni - zvýšení počtu neoplozených vajec,troušení vajec apod.
Protože páření probíhá hned po probuzení, tak tím. že je probouzíte brzy (nepíšete kdy)jim to celý rozhodíte.
U nás (ČR) probíhá páření tak cca od dubna do pol. května. První snůšky tak cca 6 týdnů po probuzení.Další pak
po zhruba 25 -30 dnech cca do konce 06.
Pokud je blbý jaro (jako třeba letos) je vše patřičně opožděno...
Jinak chov. skupina je optimální 3,5 a násobky (v nouzi i 2,3) kdy se klucí navzájem stimulují...
U té Vaší druhé 0,1 je-li z pet chovu a nezimovaná, to může trvat i několit let, nebo se nemusí srovnat vůbec, ale bez foto nelze soudit...