Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaječné skořápky

Na mnoha stránkách se píše, že se pro plazy dají jako zdroj vápníku používat i vaječné skořápky, nepsalo se tam ovšem, zda je nutné je nějak upravit.
Je tedy vhodné je nějak upravovat, a jestli ano, jak?

já je používám celkem hodně u mláďat terestrických druhů, co si je sama sbírají z povrchu substrátu. Buď z normálka uvařených vajíček, tam je jenom nechám vychnout a pak rozdrtim v hmoždíři. Nebo ze syrových, kde je spařím horkou vodou, nechám v ní chvíli stát a další postup stejný jako předešlý. A stačí to.