Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Iguana iguana - chov v páru

Dobrý večer,

Chtěl bych se zeptat zda by bylo vůbec možné chovat v mém teráriu ( viz nákres rozměrů v příloze) Iguanu v páru. Mám rok a půl starou samičku a rád bych k ní samečka, ale vím jak jsou tyhle zvířata náročné na tenhle chov. Samička není moc ochočená občas pokud má náladu nechá se pohladit nebo vytáhnout ven, ale jinak utíká a snaží se bránit. Zkouším to na ní už od malička přes listy atd, ale nějak si ještě nezvykla. raději se proto ptám Vás zkušených jestli by to vůbec možné je v tom páru chovat. Popřípadě jestli by to šlo nějak předělat aby to možné bylo. Děkuji za odpovědi.

Pro dva malý. Je obtížné vybrat pár aby si sedl. Já mám třeba dva samce, tak vím, že se nesmí ani zahlédnout. Ale někdy to tak dopadne s párem, který třeba žil několik let v pohodě. Každopádně terko zvětšit a nebo postavit pro dva pořádně velké a tohle si ponechat pro případ nouze.

Ona by asi byla blbost propojit třeba dvě taková terária nějak mezi sebou že? Ještě bych se zeptal ohledně té socializace. Věnuji se jí od mala, ale je strašně náladová. Někdy jen tak leží a pozoruje co dělám v terarku, jindy zase hned utíká, dává ocas do luku, nafukuje se. Zelené si z ruky vezme a pokud se mi podaří ji posimrat na hlavě většinou už se pak nechá hladit a při velice dobré náladě i vytáhnout. Nevím jestli to je tou její pubertou nebo jsem prostě něco udělal špatně. Pokud by byla nějakat rada jak to zlepšit byl bych rád. :-)

Já nevím, je to individuální, ale většinou jsou holky náladovější. Náš Amosko byl hroznej kousavec, ale během čtyř měsíců byl dobrej. Ale já si ho nějak nevšímala, jen jsem mu otevřela terko a když se vrátil, tak jsem zavřela, venku jsem mu dávala oblíbený žrádlo.Artur se zase odmalička rád mazlí, takže nějaká socializace nebo ochočení šlo samo. Možná, že by šlo terko propojit, ale pro případné oddělení by musela být neprůhledná stěna.

Ta moje má "ZATÍM" něco málo přes 80 sama se změřit nenechá takže to odhaduji podle větve kde se rozplácne natáhnutá. :-D Ale když má den Tak dokáže v terárku udělat takový bordel, že měsíc listopad se musí stydět :-D A to nemluvím, že pokud dostane toulavé boty tak je pokoj vzhůru nohama, děsím se co bude až bude jak ti vaši krasavci. :-)