Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zebřička pestrá - samice napadá samce

Dobrý den, bohužel nevím kam mám zařadit svůj dotaz.

Máme doma mladý pár zebřiček pestrých, už několikrát snesli, bohužel zatím mladé nevyvedli, vždy uhynuly.

Momentálně jsou v hnízdě 4 malá, asi 3 denní mláďata a samice začala brutálně napadat samce, traht mu peří, chudák sameček už nemá na zádech žádná pírka.

Můžeme je oddělit? Vyvede samice mladé sama, nebo máme s mladými nechat samce? Nemůže samici něco scházet a proto škube samce?

Díky za rady.

no samce bych tam raději nechal už kvuli mladatum, můžeš skusit mu opatrně potřít mista kde je oškubanej něčím co bude vadit samičce, prochou vody s pepřem nebo paprikou atp. to sem dělal u slepic ale opatrně ani pro samce to nebude přijemny tak to nepřežen a ne na otevřene rany, snad ti to pomůže, džim palce