Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Švabi a jejich rychlost rozmnožování.

Zajímalo by mě jak na tom sou švabi a jejich rychlost rozmnožování. Velmi špatně se mi na internetu daří najít i o běžných druzích švábu informace o tom jak dlouho trvá ve vhodných podmínkach než pohlavně dospěji, jak často se pak množí (kladou ootéky), kolik je z ootéky malích švábu. Takové ucelené informace sem nikde nenašel, což je škoda.

to co se mi podařilo najit:
Blattela germanica - 6-8 ootek v každe 30-50 vajiček - lihnou se za 70 dní - dospivají za 6 - 12 tydnu
Blattela orientalis - 8 ootek v každe v průměru 16 vajiček - dospivaní 6 - 12 měsíců
Periplaneta americana - 9-10 ootek v každe v průměru 14 vajiček - lihnou se za 45 dní - dospívání 4 - 15 měsíců