Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Manouria emys - vejce

Dobrý den, prosím o radu,
může se někdy dát želvám které potřebují určitý přísun živočišných bílkovin vařené vejce? Já bych to měl pro Manouria emys.
Děkuji.

Podle toho, co kdysi vyprávěl Harald Artner, než svou chovnou skupinu prodal, jsou to dost pažravá zvířata. S tím krmením vejci jako takovými bych byl krajně opatrný, skořápky klidně. Pokud bych kvantifikoval doporučení, tak by živočišná potrava neměla přesáhnout 2 % celkové krmné dávky. Taky chtěly velmi vysokou vlhkost. Jestli umíš anglicky, tady je něco základních literárních věcí (dar přítele Googla, jak by řekl Nick Carter v nesmrtelném filmu "Adéla ještě nevečeřela" :-D).

029.pdf
http://www.chelonia.org/Articles/burmmtortoise.htm
manouria.html