Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vitamíny

Ahoj, legoš je narozen v srpnu 2013 a četl jsem, že mláďatům by se měly jednou týdně podávat vitamíny ? Chovatel mu zatím nic nedával, ale říkal že klidně mohu a další chovatel mi řekl, že stačí vitamíny podávat jen přes zimu, jak to tedy je ??

Věc názoru asi, ale vápník asi denně:-)..přez zimu přidávám trochu vitamínu a vápníku do každé druhé misky zeleného, přes léto, nebo spíše od jara, když začne vše možné kvést, vit nedávám skoro vůbec a přidávám do zeleného různé květy, různé zelené a bylinky, tudíž není tolik potřeba vit.

Pokud zatím nežere a od chovatele nebyl na vitamíny zvyklý, nedávej zatím nic. Legouši jsou na sebe opatrní :D a s vitamínama jim kolikrát ani oblíbená bašta moc nejede. Až se rozežere, tak určitě vápník, třeba Plastin, je levnej a je ho hodně. Já dávám jen přes zimu (když nekrmím z louky, ale z obchodu) 2x týdně v množství asi jako se solí jídlo. Jinak dávám občas (tak 1x týdně, možná ani ne Roboran H a když si vzpomenu Pangamin - pivovarské kvasnice). Ale každý má asi nějaké svoje vitamíny, na které nedá dopustit. Ty jmenované mají přednost, že jsou za pár korun a vše mi objednali v normální vesnické lékárně ;).

Edit: Přidávám fotky našeho legouše Midoriho (1 rok a 10 měsíců starý).

na jednom místě má +- 28 C a na dalším místě kde je vyhřévná žárovka + UVB žárovka tak tam bylo 41 C mezi těma žárovkama které jsou od sebe 7 cm a přímo pod tou výhřevou je asi 47 C, + je v terárku zářivka na dosvícení, bazének, umělé kvetiny, větve, teráko je u okna, je vysoké 115 cm ale je na 50 cm podstavci aby byl výš ale to je jen dočasny už mám objednanej u truhláře 70 cm vysokej stolek pod to, vyšši mit nemužu to už mám trám a strop.

JJ, to cos popsal je OK. I to, co napsali jiní- až se lego aklimatizuje a rozkouká, tak se i sám rozežere. A pro začátek, než začne s chutí žrát mu to ničím nesypat. Až se rozežere, tak ano. Akorát to bude mít 115cm vysoké terárko pořád, nebo až vyroste mu pořídíš vyšší?

Zdravý legouš v dobrých podmínkách žrát začne sám během pár dní. A pokud ne, tak je problém zřejmě v podmínkách, páč oni obvykle v dobrých podmínkách žerou i legouši nemocní. Rozhodně potravu nepodávat umělě, to je až uplně nejkrajnější možnost u zvířat, která jsou v hodně špatném stavu, bez tělesných rezerv a opravdu samostatně nežeroucí. Protože nuceným krmením ho akorát vystresuješ tak, že fakt žrát sám nebude.

Aurifer: Na těch fotkách to není moc vidět, je to focený jen tak mobilem a moc nevyšly, vypadají, že má strašně malou hlavu :-D . Fotí se nerad a odvrací se, i když se jinak nechá drbat. Když jsem si půjčila kvalitní foťák, tak to bojkotoval úplně :-D.Dala jsem je sem jen tak jako ilustrační. Myslím, že je to samec, má hodně velký stehenní póry a koukají mu z nich takový bílý výstupky, velikej lalok a začal hodně mohutnět (tváře a hlava nahoře). Ale jistotu úplně nemám.

Super. Velká gratulace :-). Terárko je hezký, jen bych mu tam přidala víc větví vodorovně nad ten bazének, klidně i tenčí než tam máš. Prcek to ocení a pořádně se proleze a jak bude růst a překážely by tam, můžeš je odendat. Jinak nebuď zklamanej, kdyby se nechodil koupat hned, náš začal až po roce :)