Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zazimovat ještě ted hermannku?

mám týden novou T.h. 15 letá samice která celý život zimovala kromě letošní zimy, celou zimu a léto byla v terárku...a ted stojím před problémem, stihnout ještě pozvolna zazimovat? nebo dokonce v těchto teplých dnech jí dát ven k ostatním a nechat jí zazimovat přirozeně?
Dík za názory

želva je po vet. vyš. a bez významného zamoření parazity. (tak jako všechny želvy)
nevidím rozdíl mezi 2 týdení karanténou na pozorování želvy nebo dvouměsíční nebo půlroční, aby byla karantena 100% účinná, musela by v ní želva zůstat navždy. Nebo znáte nějakou odbornou studii na význam karantény?

Co se týče té karantény - 2 týdny jsou málo, protože nemoc či parazitární infekce mohou být v počátku bez patrných vnějších změn nebo nemusí být zachycena vývojová stádia parazitů při rozboru trusu (proto se jich dělá více v určitém časovém rozpětí) - prostě proto, že ještě v trusu nejsou.

:D Rady se zde člověk nedočká? Aha, zajímavé, že například každý můj dotaz byl zodpovězen a za rady jsem moc ráda.. Takže bych neřekla, že zde jde o nějaké soutěžení. Nehledě na to, že vy místo toho, abyste si poradit nechal, se rozčilujete, že vám tu tykají..