Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečnost topných kabelů

Dobrý den, chci se zeptat na bezpečnost topných kabelů.

V případě rack systému, kdy při zasouvání krabic trošku drhnu o topný kabel.

Dále co se stane třeba, když se mi trochu ,,nařízne´´ topný kabel přes hranu.

Jsou topné kabely bezpečné???

Myslím, že na tuhle otázku si můžeš odpovědět i sám. Topnej kabel je bezpečnej stejně jako jakejkoliv jinej kabel. Je to kus drátu v izolaci. Pokud je izolace neporušená je bezpečnej. V opačným případě (při porušený izolaci) se stává nebezpečným, stejně jako jakejkoliv el. spotřebič. Přijde ti bezpečná třeba žehlička s proříznutou přívodní šňůrou? Asi ne. S kabelem je to to samý.
Při montáži topnýho kabelu je potřeba postupovat tak, aby se izolace neporušila. A pokud možno tu montáž provést tak, aby nikde nic nedrhlo. Třeba kabel umístit do vyfrézovaný drážky v polici v racku a zamáznout silikonem. Kabel s porušenou izolací musíš buď opravit a nebo asi v tomto případě lépe vyhodit a nahradit novým.
Když se ti topnej kabel nařízne přes hranu a tobě se povede na to v tom místě sáhnout a druhou rukou se budeš opírat třeba o topení, tak ti do smíchu moc nebude...