Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trimeresurus puniceus- chov

V poslední době se začínají na českých prodejních serverech objevovat dost na prodej tyto hadi. Již dlouho přemýšlím o zakoupení toho hada, četl jsem, že není chovatelsky tolik náročný a je za přijatelnou cenu.
Zajmalo by mě jak velké by mělo být terariu pro chovný pár a jestli je můžné vůbec tyto hady chovat společně či odděleně, dále jestli máte nějaké postřehy z chovu, či obecné rady k chovu tohoto hada :)
Změna předmětu, původně: Trimeresurus Puniceus (Aurifer)

Já je mám v terárku 60x45x60 pro 1,1 a uplně to stačí. Vybavení větší kořen na lezení a zároveň sloužící jako odsedávka, misky na vodu, umělé rostliny. Teplota pro chov 26-28°C přez den, 23°C v noci. Jak už psal Michal, tak nejsou stromoví. takže neradi sedí na větvích, ale moc rádi sedí na různých plochých odsedávkách. Pokud je nemají, tak většinou sedí na zemi někde pod kořenem nebo kytkou. Dají se v pohodě chovat v páru, ale pak je potřeba si pohlídat krmení. Jsou hodně žraví, ale jinak to jsou celkem klidní a pohodoví hadi bez nějakých výrazných specifik.

já rosim každej večer tak, aby to do rána vyschlo. A rosim spíš vybavení terárka, substrát na dně zůstává prakticky suchý. Akorát když jdou do svleku, tak jim ho mírně navlhčim. Jinak to s tím vlhkem nepřehánět a zajistit dobré větrání ubikace, jsou jako všichni Trimeráci citliví na respirační potíže.