Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená - krmení

Zdravím, mám tu otázku do stále omílaného tématu, ačkoliv je toho na internetu hromady, každej názor je jinej.
Proto se na rovinu ptám.
1) Jak často krmit Guttku, 70cm dlouhou, 14.měsíců starou? Dávám ji již odrostlou menší myš(skákavku) jednou za 14 dní, není to málo?
Pozoruji na ní viditelnou páteř, tak mám drobet obavy. Foto pod textem.
Možná sem jen trochu paranoidní :D

2) Dále bych se chtěl zeptat na určování pohlaví. Někde jsem se dočetl, že jde určit pohlaví i podle fotky hada.. nemáte s tím někdo zkušenosti?

3) A do třetice, jakou teplotu máte v teráriu? ... Opět, někde se píše 26°C, někde 29°C, na teplé straně, udělal jsem kompromis 27.

Na to navazuje otázka, jak zvládáte letní vedra a teplotu v teráriu?

Díky za odpovědi.

[http://i210.photobucket.com/albums/bb285/Honzajs/I MAG0828_zps02d3c3fe.jpg]

loading...

1) Krmil bych jednou myškou týdně, ale nijak zvlášť pohublá není

2)Z fotky to nikdo neurčí, skoro 100% je nechat si hada osondovat

3)Gutce bohatě stačí když se bude mít možnost ohřát na cca 30° v místě pod žárovkou.

Letní vedra zvládám tak, že vypnu topení v terárkách a dávám extra pozor aby zvířata měla možnost pít/koupat se. Nevětrám přes den ale brzo ráno/v noci, přes den neroztahuju závěsy.