Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zalepené oči u želv

Dobrý den
mám už čtyři roky dvě vodní želvy ale už mají několik měsíců zalepené oči a nejí koupila jsem jim nějaké vitamíny někdy se jim oči rozlepí ale za týden je to zpátky :-(
nemáte s tím nějaké zkušenosti ?
Děkuji za odpovjeď

Jenom gamarusem? Trochu málo. Velikost snad vcelku odpovídá, byť měřítka se leda dohaduju, můžeš zkusit jednak zmrazené ančovičky (grundle) - vede je třeba Kaufland, jednak nějakou rostlinnou složku, v tomhle výjimečném případě snad by se dal "zkousnout" i hlávkový salát, byť římský bych doporučil spíš. Možná bude potřeba se domluvit s veterinářem. Ty fotky mimochodem, to je dělané čím, kamerkou na notebooku nebo mobilním telefonem? Ještě trochu menší by ta fotka být nejspíš už ani nemohla, z tohohle je vidět leda tak něco ryze českého...:-/

teda...to se vždycky člověk diví, jak jsou ty nádherňačky neskutečně tvrdá zvířata, k jejich smůle....

Na rovinu, ty želvy mají problémy proto, protože je týráš. Všechno je komplet špatně- nevim, jak je ta ubikace velká, ale vypadá to, že i moje bota je větší. Takže teď pro začátek, než se (teda pokud se ještě vůbec) ty želvy dají do pořádku prostě kup v Ikei velkou plastovou bednu "Samla", nech jen holé dno bez substrátu, dej jim tam něco, na co by si mohly vylézt, tu bodovku můžeš nechat, ale neuškodilo by jim přikoupit zdroj UV, aspoň ReptiGlo. A každý den měň vodu, nějaký ten filtr by taky neuškodil. Krmení je všechno komplet špatně- touhle dobou se venku ještě dají nasbírat žížaly a šneci, tak jim dávej žížaly a šneky + nějaké ty ryby, jak už psal výš Petr. Pokud to nebudou chtít, když to nikdy neviděly, tak kup živé nitěnky. Nebo jim dej celou mrtvou už lehce zasmrádlou menší rybu, na tom se taky nežeroucí želvy dobře rozkrmují. Pokud se jim to v lepších podmínkách během pár dní nespraví samo (což se někdy stává, ale záleží na tom, jak dlouho už jsou takhle zbědované), tak je vem k veterináři, co rozumí plazům. Pokud se želvy uzdravěj nebo aspoň trochu srovnají, tak jim postupně začni zvyšovat hladinu vody, aby mohly i plavat. pak kup nějaké adekvátní velké akvárium. Vybavení pak můžeš použít z té Samly.