Nemyslím si, že se dobrá webová stránka pozná podle toho, jestli je tam "aktuálně" přidáváno... pokud je webová stránka komplexní, podá stručně a věcně ucelené informace, pak je podle mě dobrá... tím nemyslím pubertální stránky - blogy; uhrákovytých výrostků, kteří drze kopírují text od jinách chovatelů, kradou fotky a prohlašují tyto text za své. Když někdo dokáže uceleně sepsat informace o zvířatech a vytvořit něco nového, pak klobouk dolů. O něco podobného se snažím u Clemmysek a není to zas taková legrace. Navíc nekteré publikované zdoje informací bývají zavádějící (subjektivní), je pořeba toho hodně načíst, a tyto infomace pak konfrontovat s osobní zkušeností ev. výměnou informací s kolegy chovateli.nějakou aktuální dobrou webovou stránku o vodních želvách. "Aktuální" myslím to, pokud se tam stále přidávají příspěvky atd.
Abych to tak nějak uzavřel - žádný učený z nebe nespadl a žádný zdroj infromací nelze brát jako absolutní. Vždy je potřeba používat takovýto šišatý udělátko, na který si v zimě dáváme kulicha
PS : Největší váhu pro mě mají informace od chovatelů, kteří úspěšně roky odchovávají a potom zápisy z observací zvířat ve volné přírody. Pokud chcete aby se zvíře mělo u Vás doma dobře, je potřeba nasimulovat jeho přirozené podmínky. Výborné jsou také teplotní diagramy. Sice se to netýká želv, ale při studiu jednoho rodu hadů jsem si psal i s fotografem z Haiti, který zvířata fotil ve volné přírodě - naprosto věrně mi popsal prostředí kde zvířata nacházel. O rodu hadů, na který se specializuj vyšla jedna bratelná kniha,... dohledal jsem si kontakt na autora z USA a vyměnil jsem si s ním několik emailů o nalezištích hadů, o jejich krmení, o "skladování" náhradní potravy v období, kdy se nesežene, také jsem získal pár tipů na množení... získal jsem tak cenné informace, které v žádné knize, ani na internetu nenajdete.