Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Scolopendra subspinipes

Má někdo zkušenosti s tímto druhem?Rady a postřehy popř.na co si davat pozor atd.Mam něco naštudovane ale konkretně z chovu jsem nepřečet nic ma velke terarko vlko rašelina nějaka rostlinka a miska s vodou.Měří 13cm.Jak muže byt stara?
Změna předmětu, původně: Scolopendra Subspinipes (halapremek)

loading...

Vy si jako vážně pořizujete zvíře, aniž byste o něm věděl alespoň tyto základní informace ? Chudák stonožka... zřejmě skončí vyschlá v piksle od okurek...

Přes den teplota 25-30 C, v noci by teplota mela byt něco pod 20C. Substrát vlhký, ideálně kombinace rašelina+mech+kůry.
Terárium chce kvalitní větrání, ale bacha, dokáží zdrhnout i tou nejmenší štěrbinou.
Krmení záleží na velikosti toho, co jim budete dávat (jako u všech zvířat). Obecně ji můžete klidně krmit "dokud žere". Holátko (dle velikosti) vystačí dospělé klidně na měsíc.
Pohlaví se dá určit spolehlivě jedině "palpováním", nespolehlivě podle velokosti (samice bývá v dospělosti větší). Vy se do palpování nepouštějte.