Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguan nežere pouze červenou papriku

Ahoj všem

potřebuji radu mám leguana cca 6 měs starého dopřávám mu vše co mu na očích vidím terarko 150 cm v 80cm š 60 cm d teplota 38 mám tam tepelné zony pod svetlem max 38-40 níže 28-30 c a uplne ve spod terarka 24-26 s svetla mam dve uvb(a) a druhou mam na teplo exo tera. Leguan je hodnej a trochu divokej asi víte ak to je ale problém je ,že nežere nic jineho než č,papriku jen občas si dá pampelišku nebo polníček ale málo - chodím na pampelišky trhám mu z kedluben natě kupuji mu rukolu, polniček,mango čer.papriku zelenou, žlutou okurku, řepu, jablko, atd hrušku každý den dostane něco jiného at má bohatou a pestrou stravu je možné že si toho nevšimnu že žral i zelené listy (asi nemusím říkat že je vše na 1000% čerstvé) cca za dva dny velmi malou špetku mu dávam na potravu Vitamíny Reptivite pry maji obsahovat vše .. jen nevim co s tím déčkem mám celkem strach abych ho nepředávkoval
a co týče ubikace ma tam malej bazének jednou za dva dny dostane koupel napustim mu vanu a koupe se celkem je rad středem pozornosti tak mu asistuji jako malej stromek k opusteni vany a na večer než jde spát tak si ho vezmu do ruky , to se mu nějak zalibilo
děkuji všem za radu či pomoc

Terárium naprosto malé. Výška nedostačující pro Leguána, je to stromový ještěr. Pokud tam máte jen Uva lampu a žádnou uvb je to zřejmě příčina nežraní. Takže ihned začít stavět větší terárium, koupit mu kvalitní vybojku, která obsahuje Uva a uvb! A taky přiložit fotku Leguána a terária. Zkušenější chovatelé Vám tady poradí více.

Napište přesný typ světel. Jak deleko jsou od zvířete a hlavně přidejte fotku. Pokud máte UVB od exo terry tak je to jako by jste tam nic neměl. Prostředí ve kterém leguán žije je důležité stejně jako světla, pod kterýma se musí nahřát a vstřebat UVB(A). Ta nežravost je většinou způsobena špatným prostředím, ve kterém leguán žije. Ta teplota pod výhřevným místem by mohla být klidně o kapánek více. 20 cm v 6 měsících je si myslím podle růstu mého leguána málo. A v žádném případě nepodávat D3 v kapkách jak píšete! ;-)

díky za rady pravě co se týče kapek nebo něco takového souhlasím mám strach abych ho tím nazabil co se týče žarovek tak Žárovka Repti Glo 5 UVB (Reptile UVB100)vzdalenost od zviřete cca 15 cm
a zdroj tepla Hagen žárovka Exo Terra Day Glo Neodymium 75W vzdalenost od kmene kde se zahriva je cca 13- 18 cm ps on žere normalně ale jen č papriku a jen občas si dá něco zeleného

Pokud žere jen č. papriku je to jako by nic nejedl. Světla naprosto nevyhovující. Pro leguána potřebujete silnější. Doporučuji http://www.robimaus.cz/cs/uv-lampy/888-lampa-uvb-5 0w-hid-spot-solar-raptor-4260142864328.html Dále jak jste napsal ty rozměry terárka tak ty jsou taky naprosto nevhodné. Takže co nejrychleji udělat terárko na výšku aspoň 180x100x100 vxdxš to by mu mělo vydržet do 2 roku pak samozřejmě zvětšit. Tu výbojku dejte nad strop terárka aby se vám to malé terárko nepřehřívalo až bude mít nové, klasicky pověsit do terárka. Bohužel nikde pořád nevidím tu fotku terárka takže těžko dál radit... Hlavní kámen úrazu je ve světlech a terárku

Je to jedna z nejlepších variant a ano má jak UVA tak UVB + vytvoří dostatečně velké teplo na výhřevném místě. Já osobně mám jinou, ale kvůli jinému terárku. Až budete doma dodejte foto a podle toho by se vybrala ta výbojka. Pokud budete stavět mnohem větší v krátkém časovém horizontu (max. měsíc) tak tam by se samozřejmě dala umístit silnější výbojka.

díky , za info každopádně osobně jsem zastánce cokoliv je na vic vecí je na nic možná mám nazor špatný raději si připlatím a koupím si obě vybojky- ale tahle vypadale dobře a hlaní + není čínska nechám si poradit a co se tyče toho terarka možná je vetší než jsem psal dříve na v. už ted se v terarku stráci být ještě větší tak nevím pro leguana udělam téměř cokoliv není to otázka peněz(v rámci možností) spíše znalostí raději se 10x ptám než aby mě umřel za moji blbost

Přesně tak. ;-) Já než jsem si koupil legoše tak jsem jen četl, četl, četl. Pak postavil velké terárko zařídil ho a teprve leguán. Kdybych to měl brát z finančního hlediska tak se vybulím ve dveřích kolik už jsem do něho investoval. ;-) Pokud mohu poradit napište ohledně těch světel tomuhle pánovi www.terashop.cz mám od něho Kupoval jsem od něho před 10 měsíci výbojku značky San Lux a nemohu si jí já ani legoš vynachválit. Taky ochota pána je neuvěřitelná pokud mu pošlete fotky terárka vybere Vám světlo na míru a poradí. Je to opravdu odborník.

děkuji mockrát za rady málo lidi kdo rozumí a poradí v tom to si asi budem rozumnět ajak jsem tady četl pak ty zviřata vypadaji jak vypadaji zdevastoani a napokraji smrti taktež jsem nejprve četl chodil na burzy atd a pak koupil od slušného chovatele jen chci pro svého leguana to nejlepší možna jsem magor ale je to tak ještě jednou diky za cené rady